рејтинг: 5.2/10
Оценка на корисникот: 8/10
(40 гласови)

СОДРЖИНА

Кога Оптимус Прајм оди на мисија да го спаси Сајбертрон, уништувајќи ја Земјата, Бамблби и Кејд Јегер (Марк Валберг) мораат да ги предводат автоботите против нивниот поранешен сојузник во битка за спас на човештвото.
Од режисерот Мајкл Беј и извршниот продуцент Стивен Спилберг пристигнува најголемиот и најексплозивен филм „Трансформери“ досега. Најголемиот херој на нашиот свет станува наш најжесток непријател кога Оптимус Прајм оди на мисија да го спаси Сајбертрон, уништувајќи ја Земјата. Сега Бамблби и Кејд Јегер (Марк Валберг) мораат да ги предводат автоботите против нивниот поранешен сојузник во најголемата битка за спас на човештвото.

Слики

Трансформери: Последниот витезТрансформери: Последниот витезТрансформери: Последниот витезТрансформери: Последниот витезТрансформери: Последниот витезТрансформери: Последниот витезТрансформери: Последниот витезТрансформери: Последниот витезТрансформери: Последниот витезТрансформери: Последниот витезТрансформери: Последниот витезТрансформери: Последниот витезТрансформери: Последниот витезТрансформери: Последниот витезТрансформери: Последниот витезТрансформери: Последниот витезТрансформери: Последниот витезТрансформери: Последниот витезТрансформери: Последниот витезТрансформери: Последниот витезТрансформери: Последниот витезТрансформери: Последниот витезТрансформери: Последниот витезТрансформери: Последниот витезТрансформери: Последниот витезТрансформери: Последниот витезТрансформери: Последниот витезТрансформери: Последниот витезТрансформери: Последниот витезТрансформери: Последниот витезТрансформери: Последниот витезТрансформери: Последниот витезТрансформери: Последниот витезТрансформери: Последниот витезТрансформери: Последниот витезТрансформери: Последниот витезТрансформери: Последниот витезТрансформери: Последниот витезТрансформери: Последниот витезТрансформери: Последниот витез

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Сеништен возач: Духот на одмаздата (2011)

  денес
  image
  Николас Кејџ е повторно во улога на Џони Блејз. Во новата визија на режисерите Марк Невелдин и Брајан Тејлор, Џони уште се бори со своето проклетство на ѓаволски...
 • Менди и богатството на Чироките (2010)

  денес
  image
  Поставен во раните 1990 години, вториот филм базиран на популаната книга „ Менди “ од Лоис Лепард, во која Менди разрешава мистерии со помош на нејзините пријатели.
 • Осумте на Оушн (2018)

  денес
  image
  Деби, сестрата на легендарниот измамник Ден Оушн, обединува целосно женска екипа за да извршат грабеж на столетието. Нивната цел е годишната Мет гала во Њујорк,...
 • Гејмер (2009)

  денес
  image
  Смештен у свет будуќности, где људи могу да контролишу друге људе у огромном мулти-плејер интернет окружењу, главна играчка звезда игрице „Слејерс“ покушава да...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.