рејтинг: 7.4/10
Оценка на корисникот: 7.1/10
(133 гласови)

Содржина

Питер Паркер е срамежлив средношколец кој останал сирак како дете, малтретиран од другарите, и не може да ја признае љубовта кон девојката од соседството Мери Џејн. Да се каже дека животот му е „мизерен“ е потценување. Но додека е на екскурзија во лабораторија, избеган радиоактивен пајак го каснува - и животот му се менува на начин кој никој не можел да го замисли. Питер стекнува станува силен и добива јасен вид, способност да се држи на површини и да ползи по ѕидови, да фрла мрежи од зглобот - но забавата нема да трае. Ексцентричниот милионер Норман Озборн си вбризгува лек за подобрување на перформансите и се појавува неговото манијакално алтер-его Зелениот Гоблин. Сега Питер Паркер треба да стане Човек-пајак и да го однесе Зелениот Гоблин на задача... или во спротивно Гоблин ќе го убие.

Слики

Човек-пајакЧовек-пајакЧовек-пајакЧовек-пајакЧовек-пајакЧовек-пајакЧовек-пајакЧовек-пајакЧовек-пајакЧовек-пајакЧовек-пајакЧовек-пајакЧовек-пајакЧовек-пајак

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Трансформери: Темната страна на месечината (2011)

  image
  Еден мистериозен настан од минатото на Земјата се заканува да отвори војна која ќе биде толку голема што Трансформерите нема да бидат во можност самите да ја...
 • Трансформери: Доба на изумирање (2014)

  image
  „Трансформери: Доба на изумирање“ почнува по една епска битка која остава еден голем град во урнатини, но светот е спасен. Кога човештвото се консолидира, една...
 • Неверојатниот Човек-пајак 2 (2014)

  image
  Отсекогаш знаевме дека најбитната борба на Човекот-пајак е онаа со самиот себе, борбата помеѓу обичните обврски на Питер Паркер и необичните одговорности на...
 • Трансформери: Последниот витез (2017)

  image
  Кога Оптимус Прајм оди на мисија да го спаси Сајбертрон, уништувајќи ја Земјата, Бамблби и Кејд Јегер (Марк Валберг) мораат да ги предводат автоботите против...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.