Sam Raimi

Роденден: 1959

Актерот:

 1. ...
  Hitchhiking Fisherman / Evil Force
 2. ...
  Medieval Soldier / Possessed Rocking Chair
 3. ...
  Randy
 4. ...
  Dead Bill
 5. 5. Indian Summer (1993), филм
  ...
  Stick Coder
 6. ...
  Cliff Look-A-Like
 7. ...
  Nervous Official
 8. ...
  University Student
 9. ...
  Director

Режисер:

 1. 9. Дар (2000), филм
 2. 15. Развратник (2014), серија
 3. 16. 50 States of Fright (2020), серија

Сцеарист:

 1. ...
  (story)
 2. ...
  (developed by)
 3. ...
  (screenplay)
 4. ...
  (based on the motion picture
 5. 12. 50 States of Fright (2020), серија

Продуцент:

 1. ...
  executive producer
 2. ...
  executive producer
 3. ...
  executive producer
 4. ...
  executive producer
 5. ...
  executive producer
 6. ...
  executive producer
 7. ...
  executive producer
 8. ...
  executive producer
 9. ...
  executive producer
 10. 11. Гнев (2004), филм
 11. 13. Клетва 2 (2006), филм
 12. ...
  executive producer
 13. ...
  producer (uncredited)
 14. 18. Демон (2012), филм
 15. ...
  executive producer
 16. 23. Не диши (2016), филм
 17. 24. Плен (2019), филм
 18. 25. Клетва (2020), филм
 19. 26. Не диши 2 (2021), филм
 20. 28. Несвета (2021), филм

Глас:

 1. ...
  Giant Squirrel

Автор:

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.