рејтинг: 7.4/10
Оценка на корисникот: 7/10
(97 гласови)

Содржина

Питер Паркер (Тоби Мегваер) се обидува да балансира со часовите на факултет и со работата како фотограф, додека го одржува својот таен живот како костимиран борец за криминал, Човекот-пајак. Паркер, исто така, се бори да ја задржи врската со Мери Џејн, која почнува да ужива во успехот како модел и актерка, а и Мери Џејн и Питер забележале дека тој почнува да подглегнува под притисокот. Пријателството на Паркер со Хари Озборн исто така почнува да се распаѓа поради наводниот сојуз на Питер со Човекот-пајак, кого Хари го обвинува за смртта на својот татко. Додека Паркер ги одмерува своите одговорности кои доаѓаат со неговите специјални моќи, Човекот-пајак се соочува со нов непријател - д-р Ото Октавиус, луд научник чиј последен проект го претвори во речиси непобедлив киборг Доктор Октопус.

Слики

Човек-пајак 2Човек-пајак 2Човек-пајак 2Човек-пајак 2Човек-пајак 2Човек-пајак 2Човек-пајак 2Човек-пајак 2Човек-пајак 2Човек-пајак 2Човек-пајак 2Човек-пајак 2Човек-пајак 2Човек-пајак 2Човек-пајак 2

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Трансформери: Темната страна на месечината (2011)

  image
  Еден мистериозен настан од минатото на Земјата се заканува да отвори војна која ќе биде толку голема што Трансформерите нема да бидат во можност самите да ја...
 • Трансформери: Доба на изумирање (2014)

  image
  „Трансформери: Доба на изумирање“ почнува по една епска битка која остава еден голем град во урнатини, но светот е спасен. Кога човештвото се консолидира, една...
 • Трансформери: Последниот витез (2017)

  image
  Кога Оптимус Прајм оди на мисија да го спаси Сајбертрон, уништувајќи ја Земјата, Бамблби и Кејд Јегер (Марк Валберг) мораат да ги предводат автоботите против...
 • Бамблби (2018)

  image
  Сајбертрон падна. Кога Оптимус Прајм го испраќа Бамблби да ја брани Земјата, почнува неговото патување кон херојски статус. Чарли Вотсон (Хајли Стајнфелд) е...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.