СОДРЖИНА

Приказната следи двајца долгогодишни пријатели (Бен Афлек и Џош Хартнет) и една прекрасна медицинска сестра (Кејт Бексинсејл) кои се вмешани во настаните што ги вовлекоа САД во Втората светска војна.
Историјата оживува во оваа незаборавна епска авантура според сценариото на Џери Брукенхајмер и Мајкл Беј. Неверојатните визуелни и звучни ефекти ве ставаат во центарот на настанот што го смени светот – тоа рано неделно утро во рајот, кога воените авиони татнеа низ мирното небо на Перл Харбор и ги втурнаа САД во Втората светска војна. Оваа вистинита приказна за катастрофалниот пораз, херојската победа и храброста, се фокусира на разурнувачкото влијание на војната врз двајца смели млади пилоти, Бен Афлек и Џош Хартнет, како и врз убавата и посветена медицинска сестра Кејт Бексинсејл. Со неверојатни филмски ефекти ќе ја проследиме приказната за овој историски датум, како и за мажите и жените што го преживеале.

Слики

Перл ХарборПерл ХарборПерл ХарборПерл ХарборПерл ХарборПерл ХарборПерл ХарборПерл ХарборПерл ХарборПерл ХарборПерл ХарборПерл ХарборПерл ХарборПерл ХарборПерл ХарборПерл ХарборПерл ХарборПерл ХарборПерл ХарборПерл ХарборПерл Харбор

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Оверлорд (2018)

  среда
  image
  Ништо не може да ве подготви за хаосот во овој филм. Џ. Џ. Абрамс создава неверојатна, возбудлива приказна за еден тим од американски падобранци кои се соочуваат...
 • Среќна Нова 49-та (1986)

  среда
  image
  Прича о два брата различитих опредељења и судбина. Драма се одвија у атмосфери напетости и страха, за време сукоба КПЈ са стаљинизмом, у време информбироа....
 • Карате кид 2 (1986)

  среда
  image
  Повратак Карате Кида, овог пута његове су акције брже и снажније. Он путује у Окинаву да посети оца свог учитеља, који је на самрти. Тај пут води у прошлост у...
 • Легионар Макс (2019)

  среда
  image
  Маxx је бивши легионар који је постао плаќеник. Када мисија у Јужној Америци поѓе како не треба, Маxxа остављају да умре, но он преживи и поново се роди са новим...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.