Оценка на корисникот: 7/10
(307 гласови)

СОДРЖИНА

Оптимус Прајм и останатите од Аутоботите се враќаат за акциското продолжение на блокбастерот на Мајкл Беј од 2007, „Трансформери“. Борбата за Земјата заврши, но борбата за универзумот тукушто започна. По враќањето на Сајбертрон, Старскрим ја презема командата на Децептиконите и решава да се врати на Земјата со сила. Аутоботите кои беруваат дека мирот бил можен, дознаваат дека мртвото тело на Мегатрон е украдено од војската на САД од страна на Скорпинокс и го оживуваат преку користење на неговата искра. Сега, Мегатрон се враќа барајќи одмазда и со Старскрим и поголемо засилување од Децептикон, Аутоботите со сопствено засилување можеби ќе мораат да се справат со многу повеќе од она што се чини.

Слики

ТРАНСФОРМЕРИ: ОДМАЗДАТА НА ПОРАЗЕНИОТТРАНСФОРМЕРИ: ОДМАЗДАТА НА ПОРАЗЕНИОТТРАНСФОРМЕРИ: ОДМАЗДАТА НА ПОРАЗЕНИОТТРАНСФОРМЕРИ: ОДМАЗДАТА НА ПОРАЗЕНИОТТРАНСФОРМЕРИ: ОДМАЗДАТА НА ПОРАЗЕНИОТТРАНСФОРМЕРИ: ОДМАЗДАТА НА ПОРАЗЕНИОТТРАНСФОРМЕРИ: ОДМАЗДАТА НА ПОРАЗЕНИОТТРАНСФОРМЕРИ: ОДМАЗДАТА НА ПОРАЗЕНИОТТРАНСФОРМЕРИ: ОДМАЗДАТА НА ПОРАЗЕНИОТТРАНСФОРМЕРИ: ОДМАЗДАТА НА ПОРАЗЕНИОТТРАНСФОРМЕРИ: ОДМАЗДАТА НА ПОРАЗЕНИОТТРАНСФОРМЕРИ: ОДМАЗДАТА НА ПОРАЗЕНИОТТРАНСФОРМЕРИ: ОДМАЗДАТА НА ПОРАЗЕНИОТТРАНСФОРМЕРИ: ОДМАЗДАТА НА ПОРАЗЕНИОТТРАНСФОРМЕРИ: ОДМАЗДАТА НА ПОРАЗЕНИОТТРАНСФОРМЕРИ: ОДМАЗДАТА НА ПОРАЗЕНИОТТРАНСФОРМЕРИ: ОДМАЗДАТА НА ПОРАЗЕНИОТТРАНСФОРМЕРИ: ОДМАЗДАТА НА ПОРАЗЕНИОТТРАНСФОРМЕРИ: ОДМАЗДАТА НА ПОРАЗЕНИОТТРАНСФОРМЕРИ: ОДМАЗДАТА НА ПОРАЗЕНИОТТРАНСФОРМЕРИ: ОДМАЗДАТА НА ПОРАЗЕНИОТТРАНСФОРМЕРИ: ОДМАЗДАТА НА ПОРАЗЕНИОТТРАНСФОРМЕРИ: ОДМАЗДАТА НА ПОРАЗЕНИОТТРАНСФОРМЕРИ: ОДМАЗДАТА НА ПОРАЗЕНИОТТРАНСФОРМЕРИ: ОДМАЗДАТА НА ПОРАЗЕНИОТТРАНСФОРМЕРИ: ОДМАЗДАТА НА ПОРАЗЕНИОТТРАНСФОРМЕРИ: ОДМАЗДАТА НА ПОРАЗЕНИОТ

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Човек-пајак (2002)

  image
  Питер Паркер е срамежлив средношколец кој останал сирак како дете, малтретиран од другарите, и не може да ја признае љубовта кон девојката од соседството Мери...
 • Дина (1984)

  image
  Далечна галаксија, во далечна иднина во годината 10191. Аракис е пуста планета и единствен извор на Зачинот, важен лек користен при вселенските патувања од...
 • Човек-пајак 2 (2004)

  image
  Питер Паркер (Тоби Мегваер) се обидува да балансира со часовите на факултет и со работата како фотограф, додека го одржува својот таен живот како костимиран борец...
 • Асасинс Крид (2016)

  image
  „Асасинс Крис е приказна за еден човек кој е во центарот на една древна битка помеѓу две моќни секти и кој ги црпи сеќавањата на неговиот предок кои се содржат во...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.