рејтинг: 6.1/10
Оценка на корисникот: 6.68/10
(28 гласови)

СОДРЖИНА

Еден тинејџерски бегалец со неверојатна тајна брза за да остане еден чекор пред мистериозните сили кои сакаат да го најдат и да го уништат во овој научно-фантастичен трилер од режисерот Д. Џ. Карусо („Дистурбиа“, „Орелско око“). Со тројца мртви и еден во бегство, трката да се најде таинствениот „четврт“ вонземјанин започнува. Џон Смит (Алекс Петифер), кој однадвор изгледа како нормален тинејџер, никогаш не се чувствува удобно во истиот идентитет и заедно со својот чувар, Хенри (Тимоти Олифант), тој постојано се преселува од еден во друг град, со што постојано е ново дете во серија училишта кои на чуден начин изгледаат слични едно на друго. Покрај фактот што неговиот номадски животен стил му го отежнува оформувањето на силни врски со луѓето, Џон ја искусува радоста на првата љубов со една прекрасна млада жена (Дајана Агрон) и почнува да го прикажува својот полн потенцијал откако пристигнува во еден мал град во Охајо, заедно со Хенри. Секој нов ден, Џон сè повеќе владее со своите неверојатни нови моќи, а неговата врска со суштествата кои ја споделуваат оваа фантастична судбина почнува да се зајакнува.

Слики

Јас сум четвртиотЈас сум четвртиотЈас сум четвртиотЈас сум четвртиотЈас сум четвртиотЈас сум четвртиотЈас сум четвртиотЈас сум четвртиотЈас сум четвртиотЈас сум четвртиот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Издигнување на мртвите: Посматрачница (2015)

  петок
  image
  Група луѓе се бори да преживее во град кој е под опсада на зомби.
 • Макс Стил (2016)

  петок
  image
  Макс Стил е приказна за тинејџерот Максвел Мекграт и неговиот пријател вонземјанин Стил, кои со спојување на нивната специјално турбо-енергетска моќ можат да го...
 • Добро дошли у замку (2013)

  петок
  image
  Бивши криминалац Џејкоб Стернвуд присиљен да се из свог скровишта на Исланду, врати у Лондон, када се његов син уплете у пљачку која крене по злу. То даје...
 • Kopps (2003)

  петок
  image
  Police officer Benny is obsessed with American police cliches and livens up his own boring everyday life with dreams of duels with bad guys. But poor Benny and...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.