poster

Лоши момци засекогаш

Bad Boys for Life (2020)

Режисер: Adil El Arbi, Bilall Fallah

Каде да се погледне
U kinima od 16.1.20
Cineplexx
рејтинг: 7.3/10

СОДРЖИНА

Некогаш неразделните Маркус Барнет и Мајк Лаури се наоѓаат на различни места во животот - Маркус е полициски инспектор, а Мајк поминува низ средовечна криза. Додека се соочува со своите проблеми, Мајк е назначен да го води новиот оддел - АММО, составен од млади милениалс момци и девојки - луѓе со кои нема ништо заедничко. Мајк и Маркус повторно се спојуваат кога Романски шеф на мафија, чиј брат го победиле пред неколку години, им приредува одмазда баш кога и двајцата решаваат да се пензионираат.

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
 • Најдобрите часови (2016)

  вторник
  image
  Херојскиот акционен трилер „Најдобрите часови е неверојатна вистинита приказна за најголемото спасување во историјата на крајбрежната стража. На 18 февруари 1952...
 • Пакет (2013)

  денес
  image
  Дејството на акциониот трилер со Стив Остин и Долф Лундгрен во главните улоги се одвива околу еден курир, кој на локалниот мафијашки бос мора да му достави...
 • Мумија: Гробницата на императорот Змеј (2008)

  денес
  image
  На Далечниот Исток, Алекс О'Конел, синот на познатите борци против мумиите, Рик и Ајви О'Конел, ја открива мумијата на првиот Император на Кин, суштество кое го...
 • Неочекувано страдање (2011)

  денес
  image
  Реј Бредстон е возач, којшто сака да живее чесен живот по излегувањето од затвор, да ѝ биде добар татко на ќерката и да се искупи пред бившата жена. Додека се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.