poster

Чувај ми го грбот

The Hitman's Bodyguard (2017)

Акција, Комедија, Криминал, Трилер | САД, Хонг Конг, Бугарија, Холандија, Канада, Обединетото Кралство, Франција
Режисер: Patrick Hughes
CineStar Prem. 2 | 2.3.24 | 22:20

рејтинг: 6.9/10
Оценка на корисникот: 8.4/10
(51 глас)

Содржина

Генијална акциска комедија во која главните улоги ги играат Семјуел Л. Џексон, Рајан Рејнолдс и Гери Олдман. Џексон е најбараниот платен убиец на светот, а врвниот агент (Рејнолдс) има задача да го штити. Но, се разбира, ништо не оди според планот. Џексон и Рејнолдс се долгогодишни заколнати непријатели, а сега треба да бидат нераздвојни. Започнува неверојатно јурење со автомобили, бизарни бродски доживувања и средба со немилосрден и крволочен источноевропски диктатор (Олдман).

Слики

Чувај ми го грботЧувај ми го грботЧувај ми го грботЧувај ми го грботЧувај ми го грботЧувај ми го грботЧувај ми го грботЧувај ми го грботЧувај ми го грботЧувај ми го грботЧувај ми го грботЧувај ми го грботЧувај ми го грбот

Прегледи


Прегледано од hymie
вторник, 30 март 2021 21:56
The movie is violent, predictable and has a script that is full of foul mouth language. But the beauty of the movie experience is that when you walk into a theatre, turn off your brain and enjoy this movie for what it is. I laughed out loud and enjoyed this from beginning to end.

Yes it is full of unrealistic stunts, bullet dodging and perfect aim by the "good guys" but that is what makes it enjoyable. Of course it is it is full of "F" words but that is what makes this movie fun.... (Повеќе)
Ми се допаѓа прегледот
0 коментари

Препораки
 • Чувај ми го грбот 2 (2021)

  image
  Најсмртоносниот чуден пар на светот - телохранителот Мајкл Брајс (Рајан Рејнолдс) и платениот убиец Дариус Кинкејд (Семјуел Л. Џексон) - повторно се враќаат со...
 • Г. и г-ѓа Смит (2005)

  image
  Најпожељније звезде Холивуда тумаче улоге Џона и Џејн Смит. Они су досадни брачни пар а заправо крију једно од другог да су плаќене убице који раде за супарничке...
 • Пандур лоповских навика (1999)

  image
  Све што крадљивац дијаманата Мајлс Логан жели је да поврати свој дијамант и потом се повуче. Ствари се меѓутим компликују - он бива ухапшен, а на месту на коме је...
 • Лоши момци 2 (2003)

  image
  Двајца полицајци од одделот за наркотици (Мартин Лоренс и Вил Смит) предводат една истрага за навлегувањето на дрогата екстази во Мајами. Нивната истрага води до...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.