poster

Жешка потера

Hot Pursuit (2015)

Режисер: Anne Fletcher
FilmBox Extra RS | 31.12.23 | 21:00

рејтинг: 5.1/10
Оценка на корисникот: 7/10
(47 гласови)

СОДРЖИНА

Еден строг и чесен полицаец (Рис Витерспун) се обидува да заштити една сексапилна вдовица (Софија Вергара) од еден нарко шеф додека низ Тексас ја бркаат корумпирани полицајци и убијци.
Во „Жешка потера“ еден строг и чесен полицаец (Рис Витерспун) се обидува да заштити една сексапилна вдовица (Софија Вергара) од еден нарко шеф додека низ Тексас ја бркаат корумпирани полицајци и убијци.

Слики

Жешка потераЖешка потераЖешка потераFoto: RTL / © 2015 WARNER BROS. ENTERTAINMENT INC. AND METRO-GOLDWYN-MAYER PICTURES INC.Foto: RTL / © 2015 WARNER BROS. ENTERTAINMENT INC. AND METRO-GOLDWYN-MAYER PICTURES INC.Жешка потераFoto: RTL / © 2015 WARNER BROS. ENTERTAINMENT INC. AND METRO-GOLDWYN-MAYER PICTURES INC.Foto: RTL / © 2015 WARNER BROS. ENTERTAINMENT INC. AND METRO-GOLDWYN-MAYER PICTURES INC.Foto: RTL / © 2015 WARNER BROS. ENTERTAINMENT INC. AND METRO-GOLDWYN-MAYER PICTURES INC.Foto: RTL / © 2015 WARNER BROS. ENTERTAINMENT INC. AND METRO-GOLDWYN-MAYER PICTURES INC.Жешка потераЖешка потераЖешка потераЖешка потераЖешка потераЖешка потераЖешка потераFoto: RTL / © 2015 WARNER BROS. ENTERTAINMENT INC. AND METRO-GOLDWYN-MAYER PICTURES INC.Foto: RTL / © 2015 WARNER BROS. ENTERTAINMENT INC. AND METRO-GOLDWYN-MAYER PICTURES INC.Foto: RTL / © 2015 WARNER BROS. ENTERTAINMENT INC. AND METRO-GOLDWYN-MAYER PICTURES INC.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Улица Скок бр. 22 (2014)

  image
  Откако (двапати) се провлекуваат низ средно училиште, тајните полициски детективи Шмит (Џона Хил) и Џенко (Чанинг Татум) ги очекуваат големи промени кога одат на...
 • Улица Скок бр. 21 (2012)

  image
  Кога полицајците Шмит и Џенко ѝ се приклучуваат на тајната единица “Улица Скок“, тие го користат младешкиот изглед за да се преправат како средношколци. Од...
 • Логан Лаки (2017)

  image
  Повратничкиот филм на славниот режисер Стивен Содерберг е приказна за браќата Џими и Клајд Логан кои планираат голем грабеж за време на легендарната трка на...
 • Пандур лоповских навика (1999)

  image
  Све што крадљивац дијаманата Мајлс Логан жели је да поврати свој дијамант и потом се повуче. Ствари се меѓутим компликују - он бива ухапшен, а на месту на коме је...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.