СОДРЖИНА

Квин Латифа е најбрзата таксистка во Њујорк, чии вештини зад воланот и специјално надградена кола му помагаат на еден полицаец (Џими Фелон) на тајна задача да фати една банда од ограбувачки на банки.
Бел Вилијамс е ѓавол зад воланот. „Летајќи“ низ улиците на Њујорк во своето надградено такси-возило, таа добива реноме како најбрз таксист во Њујорк. Лудото возење е само попатна станица за нејзиниот вистински сон. Бел сака да стане шампионка во автомобилска трка. Таа е на пат да стигне до таму, но во тоа ја попречува еден премногу ентузијастички настроен полицаец, Енди Вашбурн, чии вештини за тајни задачи се проблематизираат поради неговата целосна неспособност зад воланот. Вашбурн, чиј недостиг на вештини зад воланот му носи потсмев кај колегите, брка една банда од згодни бразилски ограбувачки на банки. За да ги фати таинствените криминалки, Вашбурн, кој нема возачка дозвола, ја убедува Бел да се здружи со него за да ги бркаат Ванеса и нејзината банда. Бел има одврзани раце да вози со која било брзина и да ги крши сите закони.

Слики

ТаксиТаксиТаксиТаксиТаксиТаксиТаксиТаксиТаксиТаксиТаксиТакси

Прегледи


Нема Прегледи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.