СОДРЖИНА

Брит Рид (Сет Роуген) е син на најпознатиот и најпочитуваниот медиумски магнат во Лос Анџелес и радо води безгрижен живот полн со забава - сè додека татко му (Том Вилкинсон) не умира мистериозно, оставајќи му ја својата огромна медиумска империја на Брит. Откако склопува чудно пријателство со Като (Џеј Чоу), еден од највредните и најиновативните вработени на неговиот татко, тие двајцата ја гледаат својата шанса да направат нешто значително по прв пат во своите животи: да се борат против криминалот. За да се доближат до криминалците, тие смислуваат совршена маска: тие и самите ќе се претставуваат како криминалци.
Брит се претвора во одметникот со име „Зелениот стршен“, па штитејќи го законот преку негово кршење, тој и Като тргнуваат во акција на улиците. Користејќи ги своите генијалност и вештина, Като го создава најдоброто и најнапредно ретро оружје, „Црната убавица“, неуништливиот автомобил кој има моќно вооружување, исто колку што е моќен и според коњските сили. Возејќи се во оваа подвижна тврдина на тркала, задавајќи им удари на лошите момци со итрите изуми на Като, Зелениот стршен и Като набргу почнуваат да се прославуваат и со помош на новата секретарка на Брит, Ленор Кејс (Камерон Дијаз), почнуваат лов по Бенџамин Чудновски (Кристоф Волц), човекот кој го контролира подземјето на Лос Анџелес. Но, Чудновски има сопствени планови: да го уништи Зелениот стршен еднаш и засекогаш.

Слики

Зелениот стршенЗелениот стршенЗелениот стршенЗелениот стршенЗелениот стршенЗелениот стршенЗелениот стршенЗелениот стршенЗелениот стршенЗелениот стршенЗелениот стршенЗелениот стршенЗелениот стршенЗелениот стршенЗелениот стршенЗелениот стршенЗелениот стршенЗелениот стршенЗелениот стршенЗелениот стршенЗелениот стршенЗелениот стршенЗелениот стршенЗелениот стршенЗелениот стршенЗелениот стршенЗелениот стршенЗелениот стршенЗелениот стршенЗелениот стршенЗелениот стршенЗелениот стршенЗелениот стршенЗелениот стршенЗелениот стршен

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Лоши момчиња (1995)

  image
  Вил Смит и Мартин Лоренс се здружуваат како двајца полицајци од Мајами кои мораат да заштитуваат еден сведок (Теа Лиони) на убиство додека истражуваат случај за...
 • Најбољи пас (1995)

  image
  Кад му терористи убију партнера, полицијски пас Рено Тхе Дог удружује се с опаким колегом Јакеом како би уништио криминалну организацију.
 • Платен убиец (1998)

  image
  Фу и Нгок уједно покушавају и да буду испред психотичног бизнисменовог сина који је такоѓе у потрази. Ко ќе први наќи убицу и узети новац, сазнајте у крими филму...
 • Тактичка сила (2011)

  image
  Тимот на СВАТ има вежба на улиците на Лос Анџелес, но целиот тренинг тргнува наопаку кога ќе се најдат опкружени со две ривалски банди, поради што треба да најдат...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.