рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 7.83/10
(36 гласови)

СОДРЖИНА

Данијел (Семи Насери) вози трудницу, кроз улице Марсеја, у болницу, на пороѓај. У меѓувремену, ќутљиви полицајац Емилиен (Фредерик Дифентал), после 27 безуспешних покушаја, коначно успева да положи вожњу. Акција почиње када нинџе киднапери узимају за таоца привлачну полицајку Петру (Ема Сјоберг). Меѓу таоцима је и јапански министар одбране. Јакузе траже невољу, а једини који их могу спречити у намерама јесу два младиќа у невероватном таксију.

Слики

Такси 2Такси 2Такси 2Такси 2Такси 2Такси 2Такси 2Такси 2Такси 2Такси 2Такси 2

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Транспортер: Наслеѓе (2015)

  среда
  image
  У круговима криминалног поsемља Француске ривијере познат као најбољи возач чије услуге новац може да купи, Френк Мартин (Ед Скреин) гарантује доставу сваког...
 • Џек Хантер и потрагата поехнатоновата гробница (2008)

  среда
  image
  Џек Хантер има состанок со Лиз Џонсон, опетаривец на НСА, која му објаснува дека обелискот со угаритски симболи, кој е во Египет го пронашла д-р Лена Халстром, ги...
 • Хенкок (2008)

  среда
  image
  Има херои, има суперхерои, а го има и Хенкок (Вил Смит). Со голема моќ оди и голема одговорност и сите го знаат тоа, освен Хенкок. Хенкок е нестабилен,...
 • Во името на кралот (2007)

  среда
  image
  Џејсон Статам го игра Фармер, едноставен човек од Кралството Ехб, чија главна задача е да се грижи за своето семејство. Меѓутоа, кога Кралството ќе го освои...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.