Tim Story

actor

Роденден: 1970

Режисер:

 1. 2. Такси (2004), филм
 2. 9. Шкорпион (2014), серија
 3. 11. Шафт 2 (2019), филм

Продуцент:

 1. 1. Шафт 2 (2019), филм
  ...
  executive producer
 2. ...
  executive producer

Глас:

 1. ...
  Pigeon Announcer

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.