Врз основа на реалниот живот на Валтер О’Брајан, генијалец со коефициент на интелигенција 197. Од Министерството за внатрешни работи од Валтер е замолено да состави посебна група надарени лица за решавање проблеми на најтешките проблеми со кои може да се соочат САД и светот.

Се прикажува на каналите:

STAR  

Беше на каналите:

RTL2  Stinet  Kabel 1  AXN  Televizija 24  AXN Spin  RTS3  RTS2  RTS1  RTRS  Superstar 2  Sat.1  RAI 2  

Следна епизода:

четврток
18:05
Скорпион 4, Еп. 14
петок
02:25
Скорпион 4, Еп. 14
петок
18:05
Скорпион 4, Еп. 15
сабота
02:25
Скорпион 4, Еп. 15
понеделник
18:10
Скорпион 4, Еп. 16
вторник
02:25
Скорпион 4, Еп. 16
вторник
18:05
Скорпион 4, Еп. 17
среда
02:25
Скорпион 4, Еп. 17
среда
18:05
Скорпион 4, Еп. 18
27.6.24
02:25
Скорпион 4, Еп. 18
27.6.24
18:05
Скорпион 4, Еп. 19
28.6.24
02:25
Скорпион 4, Еп. 19
28.6.24
18:05
Скорпион 4, Еп. 20
29.6.24
02:25
Скорпион 4, Еп. 20
1.7.24
18:05
Скорпион 4, Еп. 21
2.7.24
02:25
Скорпион 4, Еп. 21
2.7.24
18:05
Скорпион 4, Еп. 22
3.7.24
02:25
Скорпион 4, Еп. 22
Препораки
 • Хаваи 5-0 (2010)

  image
  Елитна полицијска јединица окупљена је да се бори са злочинима у 50. држави Америке.
 • Државни службеник (2019)

  image
  Модерна и узбудљива прича о агентима српске обавјештајно-сигурносне агенције који свакодневно уклањају најопасније пријетње држави. Прва серија на овим просторима...
 • Елементарно (2012)

  image
  Елементарy је најновија, модерна телевизијска екранизација прича Сир Артхура Цонана Доyлеа. У жељи да се потпуно одмакне од британског предлошка, серија је...
 • Менталист (2008)

  image
  Тој е истражувач со исклучителна дарба за решавање на најсложените злосторства кои ги направиле пореметените умови. Тој е менталист, кој користи софистицирани...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.