Серии Страница 1

 • Противпожарната станица во Чикаго

  четврток

  23.5.24

  13:55

  Противпожарната станица во Чикаго

  Chicago Fire (2013)

  Животи ватрогасаца и болничара који раде у ватрогасној станици у Чикагу.

 • Утврда

  четврток

  23.5.24

  14:00

  Утврда

  The Outpost (2018)

  Талон, Гаррет и Јанзо враќају се у Утврду, но откривају да је она сасвим друкчија него што је била кад су је напустили.

 • Цхицаго у пламену

  четврток

  23.5.24

  14:00

  Цхицаго у пламену

  Chicago Fire (2015)

  Ова популарна серија прати професионалне и приватне животе ватрогасаца и медицинског особља ватрогасне станице у Чикагу. Након смрти ватрогасца Ендрјуа Дардена лојалност чланова јединице подељена је измеѓу поручника...

 • Цхицаго у пламену

  четврток

  23.5.24

  14:55

  Цхицаго у пламену

  Chicago Fire (2015)

  Ова популарна серија прати професионалне и приватне животе ватрогасаца и медицинског особља ватрогасне станице у Чикагу. Након смрти ватрогасца Ендрјуа Дардена лојалност чланова јединице подељена је измеѓу поручника...

 • Утврда

  четврток

  23.5.24

  15:00

  Утврда

  The Outpost (2019)

  Талон наставља са својим покушајима да искористи своје моќи и освети свој народ.

 • Spy/Master

  четврток

  23.5.24

  16:26

  Spy/Master

  Spy/Master (2023)

  Виктор се наоѓа во смртна опасност среде растечката параноја на Чаушеску - и вестите дека неговиот непријател се доближува до неговата тајна. На дипломатска мисија во Германија, Виктор одлучува да ја зграпчи шансата...

 • Хаваи 5-0

  четврток

  23.5.24

  17:10

  Хаваи 5-0

  Hawaii Five-0 (2020)

  Серијал "Хаваји 5-0" прати случајеве мале специјализоване оперативне групе на Хавајима, коју предводи командант Стив Макгарет, син наредника Џона Макгарета. Џоново убиство доводи до повратка његовог сина на Хаваје и...

 • Скорпион

  четврток

  23.5.24

  18:05

  Скорпион

  Scorpion (2014)

  Врз основа на реалниот живот на Валтер О’Брајан, генијалец со коефициент на интелигенција 197. Од Министерството за внатрешни работи од Валтер е замолено да состави посебна група надарени лица за решавање проблеми на...

 • ИМЗ: Мајами

  четврток

  23.5.24

  19:00

  ИМЗ: Мајами

  CSI: Miami (2009)

  Врвна телевизиска забава, синоним за криминалистичка серија која со своите детективски теми ги постави највисоките критериуми, а детективот Хорејши Кејн го вивна во култен детектив и највпечатлив лик од сите сезони на...

 • Банши

  четврток

  23.5.24

  19:21

  Банши

  Banshee (2014)

  Од извршниот продуцент Алан Бол, создавачот на „Вистинска крв, оваа акциона драма на „Синемакс ги прикажува постојаните перипетии што го следат Лукас Худ (Ентони Стар), поранешен затвореник, кој го презема идентитетот...

 • Изгубени

  четврток

  23.5.24

  20:00

  Изгубени

  Lost (2005)

  Од 324 патници на летот 815 само седумдесет преживуваат по падот на авионот. Распоредени се на три локации на таинствен остров во Јужниот Пацифик. Ние одблиску ќе следиме 14 од нив, меѓу кои се и хирургот Џек Шепард,...

 • НЦИС: Њу Орлеанс

  четврток

  23.5.24

  20:05

  НЦИС: Њу Орлеанс

  NCIS: New Orleans (2019)

  Овај серијал је прерада серијала "Морнарички истражитељи" и смештен је у Град полумесеца. Приказани су случајеви и животи морнаричких истражитеља, које чине специјални агент Двејн Касијус Краљ Прајд, специјални агент...

 • Банши

  четврток

  23.5.24

  20:08

  Банши

  Banshee (2014)

  Од извршниот продуцент Алан Бол, создавачот на „Вистинска крв, оваа акциона драма на „Синемакс ги прикажува постојаните перипетии што го следат Лукас Худ (Ентони Стар), поранешен затвореник, кој го презема идентитетот...

 • Флеш

  четврток

  23.5.24

  20:10

  Флеш

  The Flash (2014)

  У премијери шесте сезоне Бери и Ајрис покушавају да се носе са губитком ќерке Норе, а екипа се суочава са највеќом претњом досад, која може да уништи Сентрал Сити. Ледени Убица има сусрет са смрќу који ќе заувек...

 • НЦИС: Хаваи

  четврток

  23.5.24

  21:00

  НЦИС: Хаваи

  NCIS: Hawai'i (2021)

  Follow a team of Naval criminal investigators who operate on the Hawaiian islands.

Почеток « 1 2 3 ... 10 11 12 » Крајот
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.