poster

Том и Џери

Tom and Jerry (2021)

комедија, семејни, анимација | Обединетото Кралство, Франција, Германија, САД
Режисер: Tim Story

рејтинг: 5.2/10
Оценка на корисникот: 8.5/10
(6 гласови)

СОДРЖИНА

Том и Џери се едни од најомилените цртани ликови, а наскоро ќе дознаеме како се запознале и како настанало нивното ривалство во новиот филм „Том и Џери“

Слики

Том и ЏериТом и Џери

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Пат околу светот за 80 дена (2021)

  image
  Млад мајмун, желен да о запознае светот, го прифаќа предизвикот од една алчна жаба и тргнува на пат околу светот за 80 дена.
 • Пчелица Маја (2014)

  image
  Млада пчелица Маја помало је несташна и не жели пратити правила кошнице. Једно од тих правила је да се не сме веровати стршљенима који живе иза ливаде. Када неко...
 • Raven the Little Rascal (2012)

  image
  Little Raven loves spaghetti and his head is full of all kinds of mischief. When he accidentally damages the dam at the edge of the forest one day and the...
 • Кој се плаши од волкот лош 2 (2019)

  image
  Никој никогаш не се посомневал дека ним ќе им се случи смртоносна опасност, која би можела да биде надмината само доколку бидат сплотени. Само тимската работа...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.