poster

Си било еднаш во Мексико

Once Upon a Time in Mexico (2003)

Режисер: Robert Rodriguez
FOX Movies | 16.5.21 | 00:45

рејтинг: 6.4/10
Оценка на корисникот: 7.41/10
(73 гласови)

СОДРЖИНА

Прогонуван и повреден од трагедијата, Ел Маријачи се повлекува во изолација. Тој е принуден да излезе од тоа кога Сендс, корумпиран агент на ЦИА, го регрутира повлечениот херој да саботира заговор за убиство на претседателот на Мексико.
Сагата за митскиот херој гитарист Ел Маријачи (Антонио Бандерас), продолжува во оваа акциска епска бравура на Роберт Родригез, како трето продолжение на серијата. Авантурата е во периодот кога се одвива револуцијата и кога владеат алчноста и одмаздата. Прогонуван и повреден од трагедијата, Ел Маријачи се повлекува во изолација. Тој е принуден да излезе од тоа кога Сендс (Џони Деп), корумпиран агент на ЦИА, го регрутира повлечениот херој да саботира заговор за убиство на претседателот на Мексико, осмислен од злобниот водач на картелот Барило (Вилијам Дафо). Но Ел Маријачи има и свои причини за враќање – крв и одмазда. Десперадото се враќа со своите двајца верни помошници Лоренцо (Енрике Иглезијас) и Фидео (Марко Леонарди), а легендата за Ел Маријачи достигнува ново ниво на возбуда и авантура.

Слики

Си било еднаш во МексикоСи било еднаш во МексикоСи било еднаш во МексикоСи било еднаш во МексикоСи било еднаш во МексикоСи било еднаш во МексикоСи било еднаш во МексикоСи било еднаш во МексикоСи било еднаш во Мексико

Прегледи


Прегледано од hymie
понеделник, 8 март 2021 01:47
Once Upon A Time In Mexico is good, but not as strong as Desperado. The hero, El Mariachi (Antonio Banderas) barely has any lines. Throughout the movie we forget this talented actor is the star of the movie. The explosive action is incredible, and including Sands (Johnny Depp) is the only thing worth raving about.
It's incredibly violent, repulsively so at times, and although I was reminded of the spaghetti westerns, the humour was lacking or laboured.
Ми се допаѓа прегледот
0 коментари

ПРЕПОРАКИ
 • Загубено богатство (2003)

  денес
  image
  По грабежот на познатиот музеј Метрополитен во Њујорк, градот е целосно блокиран. Детективот Карл Мекбрајд ќе најде карта во дел од украденото платно. Во потрага...
 • Инструменти смрти: Град костију (2013)

  денес
  image
  Екранизација првог романа из серијала «Инструментариј смртника» Касандре Клер, светског бестселера. Наизглед обична девојка Клери Фрај налети на надприродни свет...
 • Аеродром 1975 (1974)

  денес
  image
  У другом делу филма Аеродром, пилот мале летилице доживљава инфаркт И удара у кокпит Боинга 747 чија посада гине а пилот ослепи. Неким чудом 747 остаје у ваздуху...
 • Торнадо (1996)

  денес
  image
  Џо Хардинг лансира направа што може да собира податоци од центарот на торнадо. Нејзиниот поранешен сопруг, Бил, пронаоѓачот на машината, ѝ се придружува во ловот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.