рејтинг: 6.6/10
Оценка на корисникот: 7.5/10
(70 гласови)

СОДРЖИНА

Несоодветните детективи на њујоршката полиција, Гембл и Хојц (Вил Фарел и Марк Валберг) се осудени на доживотна канцелариска работа. Тие се мразат меѓусебно, како и монотонијата на нивните безначајни работи, додека се присилени да живеат во сенката на двајцата најголеми и најопасни полицајци во тимот (Семјуел Л. Џексон и Двејн Џонсон). Но, кога овие двајца ги снемува, доаѓа шанса за Гембл и Хојц. Дали „Другите дечки, кои налетуваат на нешто што би можело да биде најголема серија криминални случаи во последно време, ќе можат да го решат случајот без да се убијат меѓусебно и да ја уништат њујоршката полиција во процесот?

Слики

Другите дечкиДругите дечкиДругите дечкиДругите дечкиДругите дечкиДругите дечкиДругите дечкиДругите дечкиДругите дечки

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Чувари на плажа (2017)

  image
  Легендарниот калифорниски спасител Мич Бјукенон (Двејн Џонсон) е фрустриран кога еден олимписки пливач (Зак Ефрон) му се придружува на тимот за патрола на...
 • Жештина (2013)

  image
  Агентката на ФБИ, Сара Ешбурн (Сандра Булок) и бостонската полицајка Шенон Малинс (Мелиса Мекарти) се сосема различни. Но, кога ги здружуваат силите за да фатат...
 • Ајде да бидеме цајкани (2014)

  image
  Кога двајца другари се облекуваат како полицајци за еден маскенбал, тие стануваат маалска сензација. Но, овие „херои“ се вплеткуваат со вистински мафијаши и со...
 • Пројекат А 2 (1987)

  image
  Шеф полиције у мањем хонгконгшком округу добија задатак да се обрачуна са опасном бандом и њене чланове пошаље на дугогодишњу робију. У почетку му све делује...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.