Adam McKay

Роденден: 1968

Актерот:

 1. ...
  Custodian
 2. ...
  Terry Cheveaux
 3. ...
  Man without Glasses
 4. ...
  Dirty Mike
 5. ...
  Self (archive footage)

Режисер:

 1. 9. Следоред (2018), серија

Сцеарист:

 1. ...
  (screenplay)
 2. 5. Кампања (2012), филм
  ...
  (story)
 3. ...
  (story)
 4. 8. Ент-мен (2015), филм
  ...
  (screenplay by)
 5. ...
  (screenplay by)
 6. ...
  (screenplay by)

Продуцент:

 1. ...
  executive producer
 2. ...
  executive producer
 3. ...
  executive producer
 4. ...
  executive producer
 5. 10. Кампања (2012), филм
 6. 14. Тами (2014), филм
 7. 16. Биди маж (2015), филм
 8. ...
  executive producer
 9. ...
  executive producer
 10. 21. Шефица (2016), филм
 11. 24. Ох, Луси! (2017), филм
  ...
  executive producer
 12. 27. Ibiza (2018), филм
 13. ...
  executive producer
 14. ...
  executive producer
 15. 31. 537 гласа (2020), филм
  ...
  executive producer
 16. 34. Свеже (2022), филм
 17. 35. Мени (2022), филм
 18. ...
  executive producer

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.