СОДРЖИНА

Паркер (Џејсон Стејтам) е професионален крадец кој не краде од сиромашните и не повредува невини. Добива понуда да заврши работа со екипа што не ја познава. Работата се завршува добро, но водачот на екипата го изневерува Паркер и тие пукаат во него, па го оставаат мислејќи дека е мртов. Сепак Паркер преживува и ги следи до Палм Бич, Флорида, за да им се одмазди. Во тоа му помага агентката за недвижности Лесли Роџерс (Џенифер Лопез).

Слики

ПаркерПаркерПаркерПаркерПаркерПаркерПаркерПаркерПаркерПаркер

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Добри луѓе (2014)

  image
  Кејт Хадсон и Џејмс Франко се среќен пар кој живее мирен живот. Единствен проблем им е недостаток на пари за секојдневнен живот и за купување сопствен стан. Кога...
 • Голем грабеж (2009)

  image
  Група полицајци во фирма за безбеден транспорт со блиндирано возило ги ризикуваат животите кога почнуваат грабеж против сопствената компанија. Вооружени со...
 • Џон Вик 3: Парабелум (2019)

  image
  Убиецот Џон Вик е во бегство откако убива член на меѓународното здружение на атентатори. Со награда за неговата глава од 14 милиони долари, тој е мета на...
 • Иза решетака (2021)

  image
  Прича прати лукавог преваранта који бежи од плаќеног убице. Осмишљава шему како се сакрити у полицијској станици у малом граду - али кад се убица појави на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.