СОДРЖИНА

Автоботите дознаваат за кибертронското вселенско летало скриено на Месечината и се тркаат со Десептиконите за да дојдат до него и да ги дознаат неговите тајни за да го променат резултатот во последната битка на Трансформерите.
Еден мистериозен настан од минатото на Земјата се заканува да отвори војна која ќе биде толку голема што Трансформерите нема да бидат во можност самите да ја спасат планетата. Кога астронаутите на „Аполо 11“ ги откриваат остатоците од „Сентинел прајм“ на површината на нашиот природен сателит, тие ги носат назад на планетата Земја. Но, „Сентинел прајм“ не е единствениот туѓ предмет на Месечината, а кога еден злобен нов непријател го пројавува своето присуство, Сем Витвики (Шија Лебуф) и Автоботите мораат да се борат против темнината за да го одбранат нашиот свет од злото на Десептиконите.

Слики

Трансформери: Темната страна на месечинатаТрансформери: Темната страна на месечинатаТрансформери: Темната страна на месечинатаТрансформери: Темната страна на месечинатаТрансформери: Темната страна на месечинатаТрансформери: Темната страна на месечинатаТрансформери: Темната страна на месечинатаТрансформери: Темната страна на месечинатаТрансформери: Темната страна на месечинатаТрансформери: Темната страна на месечинатаТрансформери: Темната страна на месечинатаТрансформери: Темната страна на месечинатаТрансформери: Темната страна на месечинатаТрансформери: Темната страна на месечинатаТрансформери: Темната страна на месечинатаТрансформери: Темната страна на месечинатаТрансформери: Темната страна на месечинатаТрансформери: Темната страна на месечинатаТрансформери: Темната страна на месечинатаТрансформери: Темната страна на месечинатаТрансформери: Темната страна на месечинатаТрансформери: Темната страна на месечинатаТрансформери: Темната страна на месечинатаТрансформери: Темната страна на месечинатаТрансформери: Темната страна на месечинатаТрансформери: Темната страна на месечинатаТрансформери: Темната страна на месечинатаТрансформери: Темната страна на месечинатаТрансформери: Темната страна на месечинатаТрансформери: Темната страна на месечината

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ивица и Марица против злото (2013)

  денес
  image
  Близнаците Ела и Џона тргнуваат во ново, елитно училиште. Таму ќе го запознаат директорот Себастијан, којшто знае многу повеќе за нив отколку тие самите. По...
 • Бекство у зору (2006)

  денес
  image
  РЕСЦУЕ ДАWН нам приповеда истиниту причу о Немцу Дитеру Денглеру који је маштао о томе да постане пилот, да би се коначно пробио до Сједињених америчких држава...
 • Волшебнкот и белата змија (2011)

  денес
  image
  Режисерот на оваа приказна Чинг Сиу-Тунг, својот филм го потпира врз една стара кинеска легенда за еден билкар кој се вљубува во илјадагодишната Бела Змија...
 • Тенет (2020)

  денес
  image
  Џон Давид Вашингтон е главниот протагонист во овој sci-fi акциски спектакл на Кристофер Нолан. Вооружен со само еден збор - Тенет, борејќи се за опстанок за...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.