poster

Аквамен и изгубеното кралство

Aquaman and the Lost Kingdom (2023)

Акција, Фантазија, Hаучна фантастика, Авантура | САД, Обединетото Кралство, Канада, Австралија, Исланд
Режисер: James Wan

Каде да се погледне
Во кината од 21.12.23
Cineplexx
рејтинг: 5.7/10
Оценка на корисникот: 7/10

Содржина

Аквамен ги балансира своите должности како крал и како член на Лигата на правдата, сето тоа додека планира свадба. Блек Манта е во потрага по атлантска технологија за да помогне во обновата на неговиот оклоп. Орм планира да избега од неговиот затвор во Атлантида.

Слики

Аквамен и изгубеното кралствоАквамен и изгубеното кралствоАквамен и изгубеното кралствоАквамен и изгубеното кралствоАквамен и изгубеното кралствоАквамен и изгубеното кралствоАквамен и изгубеното кралствоАквамен и изгубеното кралствоАквамен и изгубеното кралство

Прегледи


Нема Прегледи
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.