Dean Georgaris

actor

Сцеарист:

 1. 1. Исплата (2003), филм
  ...
  (screenplay)
 2. ...
  (screenplay)
 3. ...
  (screenplay)
 4. 5. Браве (2017), серија
  ...
  (created by)
 5. ...
  (screenplay by)
 6. 7. Bluff City Law (2019), серија
  ...
  (created by)
 7. ...
  (developed for American television by)
 8. 9. Quantum Leap (2022), серија
  ...
  (story by)

Продуцент:

 1. ...
  executive producer
 2. ...
  executive producer

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.