poster

Спенсер

Spencer (2021)

драма | Обединетото Кралство
Режисер: Pablo Larraín
CineStar Prem. 1 | 22.12.22 | 20:00

рејтинг: 6.6/10
Оценка на корисникот: 7.71/10
(7 гласови)

СОДРЖИНА

Радња филма смештена је у 1991. годину током божиќних празника када се принцеза Дајана почела суочавати са својом тешком одлуком да оконча брак с принцом Чарлсом.
Филм даје увид у екстравагантан живот на имању Сандрингхам и савршено дочарава емоције Лејди Ди услед борбе с гласинама о аферама док је избегавала немилосрдне папараце.

Слики

СпенсерСпенсерСпенсерСпенсерСпенсерСпенсерСпенсерСпенсер

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Светицата Џуди (2018)

  image
  Адвокатката за имиграција во Лос Анџелес, Џуди Вуд, го презема случајот со Авганистанката Асефа, која побегнала од својата земја откако талибанците ѝ се заканиле...
 • Победничката (2005)

  image
  За да ги издржува своите десет деца, Евелин Рајан се пријавува на натпревар за пишување комерцијални џинглови.
 • Авијатичарот (2004)

  image
  Хауард Хјуз, најбрзиот човек во воздухот и најбогатиот човек на земјата. Снимаше неверојатни филмови, ги шармираше прекрасните холивудски старлети и изгради...
 • Qortimet e vjeshtës (1981)

  image
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.