рејтинг: 7.3/10
Оценка на корисникот: 8.6/10
(78 гласови)

Содржина

Радња филма прати младог војника по имену Џони Рико у његовој служби у мобилној пешадији, футуристичкој војној јединици. Рикова војна каријера напредује од регрута до подофицира и коначно до официра у меѓузвезданом рату измеѓу човечанства и ванземаљске врсте познате као Бубе.

Слики

Свемирски маринциСвемирски маринциСвемирски маринциСвемирски маринциСвемирски маринциСвемирски маринциСвемирски маринциСвемирски маринциСвемирски маринциСвемирски маринциСвемирски маринциСвемирски маринциСвемирски маринциСвемирски маринциСвемирски маринциСвемирски маринциСвемирски маринци

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Игрите на гладните: Mокингџеј - втор дел (2015)

  image
  Во големото финале на глобалниот епски феномен „Игрите на гладните“, Кeтнис Евердин сфаќа дека e во прашање многу повеќе од обично преживување - таа се бори за...
 • Тенет (2020)

  image
  Џон Давид Вашингтон е главниот протагонист во овој sci-fi акциски спектакл на Кристофер Нолан. Вооружен со само еден збор - Тенет, борејќи се за опстанок за...
 • Ридик (2013)

  image
  Ридик (Вин Дизел) е оставен да умре на зафрлена планета која е спржена од блиското сонце и на прв поглед изгледа пуста. Но набргу ќе открие дека мора да се бори...
 • Најмрачниот час (2011)

  image
  „Најмрачниот час“ е приказна за петмина млади луѓе кои се заробени во Москва, борејќи се за живот при еден разурнувачки вонземски напад. Трилерот ја нагласува...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.