рејтинг: 7.2/10
Оценка на корисникот: 8.47/10
(70 гласови)

СОДРЖИНА

Хери (Арнолд Шварценегер) отсекогаш ѝ кажувал на жена си дека е продавач на компјутери. Сепак, вистината е дека Хери е таен агент кој брка терористи и ги разбива нивните злобни завери за светска доминација...
Наградениот со „Оскар“, Џејмс Камерон е режисер на овој брз акционен трилер во кој игра меѓународната суперѕвезда Арнолд Шварценегер во улогата на таен агент, кој се обидува да најде рамнотежа помеѓу својата опасна кариера и својот семеен живот. Хери Таскер (Шварценегер), веќе 15 години, ѝ кажувал на својата жена Хелен (Џејми Ли Кертис) дека е продавач на компјутери. Сепак, вистината е дека Хери е всушност таен агент на една тајна одбранбена операција на владата, а времето го минува во бркање терористи и во разбивање на нивните злобни завери за светска доминација. Кога открива дека жена му можеби има љубовна афера, Хери ги користи сите свои ресурси, давајќи ѝ можност на својата жена за малку авантура, која таа толку ја посакува. За жал, кога излегува дека аферата е лажна, а вистинските терористи почнуваат да дејствуваат, Хери и Хелен стануваат жртви на киднапирање на истите терористи кои Хери се обидува да ги осуети.

Слики

Вистински лагиВистински лагиВистински лагиВистински лагиВистински лагиВистински лагиВистински лагиВистински лагиВистински лагиВистински лаги

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Хероји неба (2006)

  денес
  image
  Иако Америка није желела да се меша у овај рат не сматрајуќи га својим, формира се група која се смело упушта у авантуру без свести о количини опасности која их...
 • Крокодил и његов нилски коњ (1979)

  денес
  image
  Африка. Том "Нилски коњ" вози туристе и ловце у својем џипу по природи, показујуќи им афричке животиње у својеврсном сафарију. Меѓутим, његов роѓак Слим...
 • Скокач (2008)

  денес
  image
  Научно фантастичниот трилер скокнува во нов свет со СКОКАЧ, кој ги започнува епските авантури на еден човек кој открива дека ја поседува возбудливата способност...
 • Стрелец (2021)

  денес
  image
  Ранчер на границата на Аризона се обидува да заштити младо момче од Мексико кое бега од мексиканскиот картел и платениците кои го бркаат во САД.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.