poster

Притаено зло: Последно поглавје

Resident Evil: The Final Chapter (2016)

акција, хорор, научна фантастика | САД, Германија, Франција, Канада, Јужна Африка, Австралија, Обединетото Кралство, Јапонија, Кина
Режисер: Paul W.S. Anderson

рејтинг: 5.5/10
Оценка на корисникот: 8.38/10
(13 гласови)

СОДРЖИНА

Продолжувајќи веднаш по настаните во „Притаено зло: Одмазда, човештвото е на своите последни сили во Вашингтон. Како единствена преживеана од тоа што требало да биде последен отпор на човештвото против зомби-ордите, Алис (Мила Јововиќ) мора да се врати таму каде што почнал кошмарот, во „Осилото во Ракун Сити, каде што корпорацијата „Амбрела ги собира своите сили за последен напад против единствените преостанати преживеани од апокалипсата. Во трката со времето, Алис ќе ги здружи силите со едни стари пријатели и со еден чуден сојузник во битка полна со акција против зомби-ордите и новите мутирани чудовишта. Помеѓу обидот да ги задржи своите натчовечки способности и претстојниот напад на „Амбрела, ова ќе биде најтешката авантура на Алис во борбата да го спаси човештвото кое е на работ на уништување.

Слики

Притаено зло: Последно поглавјеПритаено зло: Последно поглавјеПритаено зло: Последно поглавјеПритаено зло: Последно поглавјеПритаено зло: Последно поглавјеПритаено зло: Последно поглавјеПритаено зло: Последно поглавјеПритаено зло: Последно поглавјеПритаено зло: Последно поглавјеПритаено зло: Последно поглавјеПритаено зло: Последно поглавјеПритаено зло: Последно поглавјеПритаено зло: Последно поглавјеПритаено зло: Последно поглавјеПритаено зло: Последно поглавјеПритаено зло: Последно поглавјеПритаено зло: Последно поглавјеПритаено зло: Последно поглавје

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Олуја Судњега дана (2015)

  недела
  image
  Софтверски сустав преузима контролу над рачуналима америчке обрамбене мреже, развија способност манипулације временским увјетима и пријети разарањем.
 • 355 (2022)

  недела
  image
  Када строго чувано оружје падне у руке плаќеника, ЦИА агенткиња Мејсон Браун (за Оскара номинована Џесика Честејн) морќе да удружи снаге са немачком агенткињом...
 • Последната Легија (2007)

  недела
  image
  Кога Римската империја била пред падот, младиот Ромул Август бега од градот и оди на опасно патување во Велика Британија, за да ја пронајде римската легија.
 • Кингсмен: Златниот круг (2017)

  недела
  image
  Откако е уништена базата на „Кингсмен“ и светот е во заложништво, преживеаните агенти наоѓаат пат до една сојузничка шпионска организација во САД, по име...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.