рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 8.59/10
(39 гласови)

СОДРЖИНА

Кога луѓето го откриваат постоењето на клановите на вампири и врколаци, започнува војна за уништување и на двата клана. Вампирската воинка Селена ја предводи војната против човештвото.
Кејт Бексинсејл се враќа како вампирската воинка Селена во „Подземен свет: Будење“, неверојатното четврто продолжение на епската сага. Бегајќи од долгогодишниот затвор, таа се наоѓа во променет свет каде што луѓето го откриваат постоењето на клановите на вампирите и врколаците и започнуваат војна за да ги уништат и двата бесмртни вида. Сега Селена мора да се бори против луѓето и застрашувачкиот нов вид суперврколаци за да го обезбеди преживувањето на вампирите.

Слики

Подземен свет: БудењеПодземен свет: БудењеПодземен свет: БудењеПодземен свет: БудењеПодземен свет: БудењеПодземен свет: БудењеПодземен свет: БудењеПодземен свет: БудењеПодземен свет: БудењеПодземен свет: БудењеПодземен свет: БудењеПодземен свет: БудењеПодземен свет: Будење

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Аквамен (2018)

  денес
  image
  Овој филм ја открива приказната за потеклото на получовекот Артур Кари и ни ја прикажува неговата авантура како наследник на подводното кралство Атлантида кога...
 • Еверест (2015)

  денес
  image
  Инспириран од неверојатните настани поврзани со обидот да се качат на врвот на највисоката планина на светот, овој документарец го прикажува патувањето на две...
 • Зора на преживеаните (2009)

  денес
  image
  Едвард Далтон е истражувач во годината 2019 во која една непозната чума го има претворено светското население во вампири. Додека човечката популација се наближува...
 • Нокаут (2011)

  денес
  image
  Бивши професионален боксер, кому му е преку глава од насилниот живот, ќе му помогне на еден ученик да им се противставу на децата што го малтретираат.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.