рејтинг: 6.4/10
Оценка на корисникот: 8.56/10
(39 гласови)

СОДРЖИНА

Кога луѓето го откриваат постоењето на клановите на вампири и врколаци, започнува војна за уништување и на двата клана. Вампирската воинка Селена ја предводи војната против човештвото.
Кејт Бексинсејл се враќа како вампирската воинка Селена во „Подземен свет: Будење“, неверојатното четврто продолжение на епската сага. Бегајќи од долгогодишниот затвор, таа се наоѓа во променет свет каде што луѓето го откриваат постоењето на клановите на вампирите и врколаците и започнуваат војна за да ги уништат и двата бесмртни вида. Сега Селена мора да се бори против луѓето и застрашувачкиот нов вид суперврколаци за да го обезбеди преживувањето на вампирите.

Слики

Подземен свет: БудењеПодземен свет: БудењеПодземен свет: БудењеПодземен свет: БудењеПодземен свет: БудењеПодземен свет: БудењеПодземен свет: БудењеПодземен свет: БудењеПодземен свет: БудењеПодземен свет: БудењеПодземен свет: БудењеПодземен свет: БудењеПодземен свет: Будење

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Гневен човек (2004)

  четврток
  image
  Поранешниот оперативец на ЦИА, Џон Криси, повторно живнува кога пријателот Рејбурн му наоѓа работа како телохранител на 9-годишната Пита Рамос. Кога ќе ја...
 • Пар, непар (1978)

  четврток
  image
  Поручник морнарице Џони Фирпо добија задатак да сараѓује са полицијом Мајамија на хапшењу банде. Да би успео у томе потребна му је помоќ пензионисаног...
 • Gospodarot na prstenite: Vrakjanjeto na kralot (2003)

  денес
  image
  Во расплетот на епското ремек-дело на Џ.Р.Р. Толкин, „Господар на прстените“, додека војските се собираат за конечната битка што ќе ја одреди судбината на светот,...
 • Бегство од Алкатраз (1979)

  денес
  image
  Никој не може да избега од Алкатраз, така? Кажете му го тоа на крадецот Френк Морис (Клинт Иствуд). Овој филм во режија на Доналд Сигал го прикажува обидот на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.