poster

Казино Ројал

Casino Royale (2006)

Трилер, Акција, Авантура, Mистерија | Обединетото Кралство, Република Чешка, САД, Германија, Бахами
Режисер: Martin Campbell
Tring Action | 16.4.24 | 01:35

рејтинг: 8.0/10
Оценка на корисникот: 7.9/10
(140 гласови)

Содржина

Казино Ројал ја следи раната кариера на Џејмс Бонд (Даниел Крег). Неговата прва “007” мисија го носи до Ле Шифре (Мадс Микелсен), банкар на светските терористи. За да го сопре него и да ја порази терористичката мрежа, Бонд мора да го победи Ле Шифре во покер со големи влогови во Казино Ројал. Бонд отпрвин е вознемирен кога прекрасна финансиска службеничка, Веспер Линд (Ева Грин), е назначена да го донесе неговиот влог за играта и да ги надгледува државните пари. Но како што Бонд и Веспер преживуваат низа смртоносни напади од Ле Шифре и неговите платеници, меѓусебната приврзаност се развива, доведувајќи ги двајцата во поголема опасност и до настани кои засекогаш ќе го обележат животот на Бонд.

Слики

Казино РојалКазино РојалКазино РојалКазино РојалКазино РојалКазино РојалКазино РојалКазино РојалКазино РојалКазино РојалКазино РојалКазино РојалКазино РојалКазино РојалКазино РојалКазино РојалКазино РојалКазино РојалКазино РојалКазино Ројал

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Невозможна Мисија: Последици (2018)

  image
  Откако опасната задача за враќање на украдениот плутониум тргнува наопаку, Итан Хант (Том Круз) и неговиот тим мораат да се здружат со атентаторот на ЦИА, Аугуст...
 • Под опсада 2: Мрачна територија (1995)

  image
  Пензионираниот морнарички командос Кејси Рајбек (Стивен Сигал) и внука му се качуваат во возот кој оди за Лос Анџелес, но нивните планови за одмор наскоро се...
 • Брзина (1994)

  image
  Филм говори о двојици полицајаца из Лос Анѓелеса, Џеку Травену и Херију Тимплеју, који спрече бившег полицајца и стручњака за израду бомби Хаварда Пејнеа у намери...
 • Наследството на Борн (2012)

  image
  Ова е светот од романите на Роберт Ладлам, каде се работи за нов херој кој искусува неверојатни работи предизвикани од претходните настани. Тој мора да ги користи...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.