СОДРЖИНА

По повод големото унапредување на Роб, неговата љубовница Бет и нивни пријатели, одлучуваат да приредат изненадувачка забава за заминување, сметајќи дека тој се сели во Јапонија. Но заглушувачка експлозија и пристигнувањето на огромно лушпесто и ганглиско суштество ненадејно ќе ја прекине прославата, а како што хаосот преовладува во Њујорк, и Статуата на слободата е обезглавена. Додека џиновскиот рептил го срамнува Менхетен, започнува смел обид да се спаси Бет, додека во исто време, сè е снимено со рачна камера, среде хаос и уништување. На крај, од каде доаѓа овој немилосрден натрапник, и пред сè, има ли шанса да се преживее? Како што тие одат да истражуваат, започнува авантура длабоко во улиците на Њујорк, додека пријателите се решени да ја спасат вистинската љубов на Роб.

Слики

КлаверфилдКлаверфилдКлаверфилдКлаверфилдКлаверфилдКлаверфилдКлаверфилдКлаверфилдКлаверфилдКлаверфилдКлаверфилдКлаверфилдКлаверфилд

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Киднапирање (2019)

  image
  Квин излегува од фонтана во парк во градот Хо Ши Мин, без никакво сеќавање за тоа кој е и од каде доаѓа. Дури талка низ градот спојувајќи го полека дел по дел...
 • Тивкиот отров (2009)

  image
  Длабоко во џунглите на еден оддалечен остров се развила нов мутиран вид на змија. Д-р Андреа Свенсон и нејзиниот помошник, истражителот Џејк, проучуваат видови во...
 • Притаено зло: Апокалипса (2004)

  image
  Мислила је да је слободна... али није била у праву. Мила Јововиќ је још једном у улози Алис, која се буди из грозног сна да би схватила да су се остварили њени...
 • Затвореници земље духова (2021)

  image
  У опасном пограничном граду, граду самураја, немилосрдног пљачкаша банака (Николас Кејџ) из затвора извлачи богати војсковоѓа Гувернер (Бил Мозли), његова...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.