рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 7.6/10
(53 гласови)

Содржина

По повод големото унапредување на Роб, неговата љубовница Бет и нивни пријатели, одлучуваат да приредат изненадувачка забава за заминување, сметајќи дека тој се сели во Јапонија. Но заглушувачка експлозија и пристигнувањето на огромно лушпесто и ганглиско суштество ненадејно ќе ја прекине прославата, а како што хаосот преовладува во Њујорк, и Статуата на слободата е обезглавена. Додека џиновскиот рептил го срамнува Менхетен, започнува смел обид да се спаси Бет, додека во исто време, сè е снимено со рачна камера, среде хаос и уништување. На крај, од каде доаѓа овој немилосрден натрапник, и пред сè, има ли шанса да се преживее? Како што тие одат да истражуваат, започнува авантура длабоко во улиците на Њујорк, додека пријателите се решени да ја спасат вистинската љубов на Роб.

Слики

КлаверфилдКлаверфилдКлаверфилдКлаверфилдКлаверфилдКлаверфилдКлаверфилдКлаверфилдКлаверфилдКлаверфилдКлаверфилдParamountКлаверфилд

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Надоградња (2018)

  image
  Граy Траце ќе у једном бруталном и трагичном догаѓају изгубити све - супругу коју обожава и контролу над својим телом. Његова ситуација привуче пажњу тајанственог...
 • Кловерфилдска 10 (2016)

  image
  По една сообраќајка, Мишел (Мери Елизабет Винстед) се буди во подрумското засолниште на еден човек (Џон Гудман) кој е опседнат со теории на заговор и тврди дека...
 • Најмрачниот час (2011)

  image
  „Најмрачниот час“ е приказна за петмина млади луѓе кои се заробени во Москва, борејќи се за живот при еден разурнувачки вонземски напад. Трилерот ја нагласува...
 • Звук грома (2005)

  image
  Филм је снимљен према краткој причи познатог америчког писца научне фантастике Реја Бредберија, који је најпознатији по свом роману „Фаренхајт 451“, по коме је...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.