рејтинг: 8.3/10
Оценка на корисникот: 10/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

A woman that lived all her life in a city moves out to a village and starts living the life of a countrywoman feeling uncomfortable while trying to find a husband for her daughter all happening in a series of comic events.

Слики

Një shoqe nga fshati

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Најлоша ноќ во животот (2014)

  image
  Авантурата за една вечер на една паметна новинарка со згоден странец следното утро ја остава заглавена во Лос Анџелес, без телефон, без кола, без лична карта и...
 • Tela për violinë (1987)

  image
  Andon, a young violinist, is seriously studying for the admission competition at the Academy of Fine Arts. Cosmai, the father, thinks his son cannot win the...
 • Божиќни лов на благо (2019)

  image
  Белинда се враќа у свој родни градиќ због посла, али и пријатељичина вјенчања. Ускоро се ствари закомплицирају кад налети на Дустина, свог бившег дечка. Кад...
 • Једнонедељни одмор (2018)

  image
  Two fathers with opposing personalities come together to celebrate the wedding of their children. They are forced to spend the longest week of their lives...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.