Содржина

Кетнис има 16 години и живее со нејзината мајка и помладата сестра во најсиромашната област на Панем, остаток од поранешните Соединети Американски Држави. Во минатото окрузите војувале со Капитол, но тој ги поразил. Како дел од договорот за капитулација, секој округ се согласил да испраќа по едно момче и по една девојка кои ќе учествуваат на годишен настан што го пренесува телевизијата, а се вика „Игри на гладните“. Теренот, правилата и нивото на учество на публиката се менуваат, но едно нешто е неменливо - правилото „убиј или нека те убијат“. Кога на лотарија за игрите е избрана нејзината сестра, Кетнис се пријавува наместо неа.

Слики

Игрите на гладнитеИгрите на гладнитеИгрите на гладнитеИгрите на гладнитеИгрите на гладнитеИгрите на гладнитеИгрите на гладнитеИгрите на гладнитеИгрите на гладнитеИгрите на гладнитеИгрите на гладнитеИгрите на гладните

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Игрите на гладните: Mокингџеј - втор дел (2015)

  image
  Во големото финале на глобалниот епски феномен „Игрите на гладните“, Кeтнис Евердин сфаќа дека e во прашање многу повеќе од обично преживување - таа се бори за...
 • Ридик (2013)

  image
  Ридик (Вин Дизел) е оставен да умре на зафрлена планета која е спржена од блиското сонце и на прв поглед изгледа пуста. Но набргу ќе открие дека мора да се бори...
 • Тенет (2020)

  image
  Џон Давид Вашингтон е главниот протагонист во овој sci-fi акциски спектакл на Кристофер Нолан. Вооружен со само еден збор - Тенет, борејќи се за опстанок за...
 • Девојка за све (2023)

  image
  Јеннифер Лаwренце у овој комедији глуми Маддие, неодговорну 32-годишњакињу која се јавља на оглас двоје пребрижних родитеља који траже фиктивну дјевојку за својег...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.