рејтинг: 8.8/10
Оценка на корисникот: 8.14/10
(159 гласови)

СОДРЖИНА

Почитуваниот режисер, Кристофер Нолан („Темниот витез“) предводи меѓународна актерска екипа во филмот „Почеток“, оригинална научно-фантастична акција која нè води низ планетата и во интимниот и бескраен свет на сништата. Дом Коб (Леонардо Дикаприо) е вешт крадец, највештиот во опасната уметност на „извлекувањето“: крадењето вредни тајни од длабочината на потсвесното при состојба на сон, кога умот е најранлив. Ретката способност на Коб го прави посакуван играч во овој опасен нов свет на корпоративната шпионажа, но поради тоа е и меѓународен бегалец и ризикува сè што некогаш сакал. Коб сега добива шанса за избавување. Само една задача може да му го врати животот, но само доколку го постигне невозможното. Наместо совршениот грабеж, Коб и неговиот тим од специјалисти треба да го изведат обратното, нивната задача не е да украдат идеја, туку да вградат идеја. Ако успеат, тоа може да биде совршено злосторство.
Но, никакво внимателно планирање или експертиза не може да го подготви тимот за опасниот непријател кој се чини како да го предвидува секој нивен потег. Непријател кој само Коб можеше да го предвиди.
Вашиот ум е местото на злосторот.

Слики

ПочетокПочетокПочетокПочетокПочетокПочетокПочетокПочетокПочетокПочетокПочетокПочетокПочетокПочетокПочетокПочетокПочеток

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Пакет (2012)

  денес
  image
  Дејството на акциониот трилер со Стив Остин и Долф Лундгрен во главните улоги се одвива околу еден курир, кој на локалниот мафијашки бос мора да му достави...
 • Црвениот орел (2011)

  денес
  image
  Шпанија во текот на 60-те години од 17 век. За да се постигне мир меѓу Шпанија и Португалија, во Мадрид се одржува собир на високи претставници и моќни луѓе од...
 • Тенет (2020)

  денес
  image
  Џон Давид Вашингтон е главниот протагонист во овој sci-fi акциски спектакл на Кристофер Нолан. Вооружен со само еден збор - Тенет, борејќи се за опстанок за...
 • Неправедно осуѓен (1998)

  денес
  image
  Рајан Харисон (Леслие Ниелсен), виртуоз на виолини, звезда и секс симбол, не жели да спава са згодном Лорен (Келлy ЛеБроцк). Али, када њеног супруга пронаѓу...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.