Jay Ellis

Роденден: 1981

Актерот:

 1. ...
  Bryce 'Blue' Westbrook
 2. ...
  Brad
 3. ...
  Quinn
 4. ...
  Lawrence Walker
 5. 6. У вези (2018), филм
  ...
  Dexter
 6. ...
  Jason Walker
 7. 9. Thirsty (2019), филм
 8. ...
  Flashback - Jason Walker
 9. ...
  Self - Host
 10. ...
  Lt. Reuben 'Payback' Fitch
 11. ...
  Sean
 12. ...
  Jesus

Продуцент:

 1. ...
  executive producer

Режисер:

 1. 2. Реперице (2022), серија

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.