рејтинг: 7.8/10
Оценка на корисникот: 8.5/10
(64 гласови)

СОДРЖИНА

Радња је смештена десетак година након Граѓанског рата и прати догодовштине Марквиса Ворена (Самуел Л. Јацксон), бившег војника Уније и ловца на главе блокираног снежном олујом у малом градиќу у Колораду. У занимљивој вожњи се игром случаја упознаје са Раселовим ликом Џоном Рутом који превози затвореницу Дејзи (Јеннифер Јасон Леигх) и још петоро који ќе заокружити „осморо из наслова филма.

Слики

Омразените осумминаОмразените осумминаОмразените осумминаОмразените осумминаОмразените осумминаОмразените осумминаОмразените осумминаОмразените осумминаОмразените осумминаОмразените осумминаОмразените осумминаОмразените осумминаОмразените осуммина

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Нарко курир (2018)

  сабота
  image
  Ерл, човек во своите 80-ти, е без пари, осамен и се соочува со банкрот кога му е понудена работа само да вози. Иако работата изгледа лесна, сепак, без знаење на...
 • Мистерии на гаражната распродажба: Виновнa додека не биде прогласенa за невинa (2016)

  недела
  image
  Џенифер Шенон има око за антиквитети и ум за решавање тајни, а кога нејзината пријателка Сандра го затвора дуќанот со антиквитети, Џенифер добива право да го...
 • Човек однатре (2006)

  недела
  image
  Совршениот грабеж на банка се претвора во смртоносна игра на мачка и глушец меѓу криминален гениј, упорен детектив и брокер. Во главните улоги се Дензел Вашингтон...
 • Кучиња од резервоарот (1992)

  недела
  image
  Џо Кабот е искусен криминалец кој собира група крадци за да извршат кражба на дијаманти. Важен дел од неговиот план е крадците да не се познаваат меѓусебе, за...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.