рејтинг: 5.6/10
Оценка на корисникот: 6.36/10
(25 гласови)

СОДРЖИНА

Еден посрамотен поранешен таен агент добива задача да ја заштитува Кетрин, операторката за кодирање во една мала станица на ЦИА во еден пуст регион. Откако се нападнати, тие двајца мора да се борат за преживување.
Емерсон е посрамотен таен агент кој добива задача да ја заштитува 20-годишната Кетрин, операторката за кодирање во една мала станица на ЦИА во еден пуст регион. Мисијата на Емерсон е едноставна, да ја заштитува Кетрин, таа да биде безбедна и сигурна. Кога еден автомобил-бомба пред станицата сигнализира на заседа, тие двајца се присилени да се засолнат во самата станица и да ги користат смртоносните борбени вештини на Емерсон како нивно единствено оружје. Но, на повикот за помош на Емерсон е возвратено со наредби од кои му се замрзнува крвта, па неговата лојалност е доведена во прашање. Откако се нападнати од група непознати но смртоносни агресори, кои имаат само една снимена порака од претходниот телохранител на девојката, Емерсон и Кетрин се наоѓаат во борба на живот или смрт против еден решителен непријател. Бидејќи станицата е компромитирана, нивната цел е нејасна, а немаат можност за бегство, па вистината станува нивен приоритет во обидот да преживеат.

Слики

Станицата на шифритеСтаницата на шифритеСтаницата на шифритеСтаницата на шифритеСтаницата на шифритеСтаницата на шифритеСтаницата на шифритеСтаницата на шифритеСтаницата на шифритеСтаницата на шифрите

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Јас сум четвртиот (2011)

  недела
  image
  Еден тинејџерски бегалец со неверојатна тајна брза за да остане еден чекор пред мистериозните сили кои сакаат да го најдат и да го уништат во овој...
 • Терминатор: Генесис (2015)

  недела
  image
  Во војната на луѓето против машините, Кајл Рис е пратен назад во 1984 година од страна на водачот на отпорот Џон Конор за да ја заштити својата млада мајка Сара...
 • A good man (2014)

  недела
  image
  Откако неговата кариера како припадник на специјалните единици ќе заврши катастрофално, Александар ќе се повлече и ќе води мирен живот како домар во Романија....
 • Избришаниот (2012)

  недела
  image
  Поранешен агент на ЦИА и неговата отуѓена 15-годишна ќерка се присилени да бегаат кога неговите работодавачи и двајцата ги означуваат за елиминација како дел од...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.