poster

Станицата на шифрите

The Numbers Station (2013)

акција, трилер | Обединетото Кралство, Белгија, САД
Режисер: Kasper Barfoed

Оценка на корисникот: 6.3/10
(203 гласови)

СОДРЖИНА

Еден посрамотен поранешен таен агент добива задача да ја заштитува Кетрин, операторката за кодирање во една мала станица на ЦИА во еден пуст регион. Откако се нападнати, тие двајца мора да се борат за преживување.
Емерсон е посрамотен таен агент кој добива задача да ја заштитува 20-годишната Кетрин, операторката за кодирање во една мала станица на ЦИА во еден пуст регион. Мисијата на Емерсон е едноставна, да ја заштитува Кетрин, таа да биде безбедна и сигурна. Кога еден автомобил-бомба пред станицата сигнализира на заседа, тие двајца се присилени да се засолнат во самата станица и да ги користат смртоносните борбени вештини на Емерсон како нивно единствено оружје. Но, на повикот за помош на Емерсон е возвратено со наредби од кои му се замрзнува крвта, па неговата лојалност е доведена во прашање. Откако се нападнати од група непознати но смртоносни агресори, кои имаат само една снимена порака од претходниот телохранител на девојката, Емерсон и Кетрин се наоѓаат во борба на живот или смрт против еден решителен непријател. Бидејќи станицата е компромитирана, нивната цел е нејасна, а немаат можност за бегство, па вистината станува нивен приоритет во обидот да преживеат.

Слики

Станицата на шифритеСтаницата на шифритеСтаницата на шифритеСтаницата на шифритеСтаницата на шифритеСтаницата на шифритеСтаницата на шифритеСтаницата на шифритеСтаницата на шифритеСтаницата на шифрите

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Падот на Лондон (2016)

  image
  Продолжението на светскиот хит „Падот на Олимп“ започнува во Лондон на погребот на британскиот премиер, кој починал под чудни околности. На неговиот погреб ќе...
 • Платеник (2022)

  image
  Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници.
 • Брејвен (2018)

  image
  Дрвосечач го брани своето семејство од опасни трговци на дрога.
 • Туѓинец (2010)

  image
  Најдобриот агент на ФБИ ќе стане цел на напади на терористи. Тие ќе му го убијат целото семејствто, а меморијата ќе му ја избришат. Време е за одмазда, затоа што...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.