рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 7.71/10
(75 гласови)

СОДРЖИНА

Кога еден воз долг 800 метри, во кој нема екипаж, а е наполнет со токсичен товар, ита кон густо населената област, еден инженер-ветеран и еден млад кондуктер кои се наоѓаат на еден друг воз, осмислуваат ризичен план во обид да го сопрат.
Добитникот на „Оскар“, Дензел Вашингтон и Крис Пајн се здружуваат со мајсторот за акциони филмови Тони Скот во овој постојано напнат трилер. Една огромна локомотива без екипаж, наречена „Ѕверот“ е наполнета со токсичен товар и ита, уништувајќи сè пред себе. Ветеранот-инженер (Вашингтон) и еден млад кондуктер (Пајн) кои се наоѓаат на еден друг воз кој се наоѓа на патеката на одметнатиот воз, осмислуваат неверојатен план во обид да го сопрат и да спречат сигурна катастрофа во густо населената област.

Слики

НесопирливНесопирливНесопирливНесопирливНесопирливНесопирливНесопирливНесопирливНесопирливНесопирливНесопирлив

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Извршители (2010)

  денес
  image
  Трилерот се одвива во футуристичкото Торонто, откако по една војна во Африка градот го населуваат ветерани на кои им требаат скапи транспланти. Извршителот ги...
 • Вистински лаги (1994)

  денес
  image
  Хери (Арнолд Шварценегер) отсекогаш ѝ кажувал на жена си дека е продавач на компјутери. Сепак, вистината е дека Хери е таен агент кој брка терористи и ги разбива...
 • Гробница на ѓаволот (2009)

  денес
  image
  По ненадејно прекинување на секаква комуникација со тајна археолошка локација на Блискиот Исток, ЦИА испраќа на помош група елитни војници, предводени од...
 • Замка времена (2017)

  денес
  image
  Професор археологије креќе у потрагу за својим оцем који је давно нестао у потрази за извором вечног живота. Обавештава о томе групу својих студента, и инсистира...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.