poster

7500

7500 (2019)

Трилер, Акција, Драма, Mистерија | Германија, Австрија, САД, Франција
Режисер: Patrick Vollrath

рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 8.9/10
(20 гласови)

Содржина

Смирениот американски копилот Тобајас Елис се мачи да ги спаси животите на патниците и екипажот откако група терористи, вклучувајќи го 18-годишниот Ведат, упаѓа во кабината на неговиот Ербас А319 за време на летот од Берлин до Париз. Вратата на кабината станува бојно поле и Тобајас станува арбитер на животот и смртта, создавајќи изненадувачка врска со еден од грабнувачите.

Слики

750075007500750075007500750075007500

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Ноќни покрети (2013)

  image
  Хармон је бивши маринац, радикализован захваљујуќи служби у Ираку и Авганистану. Његов војни живот је иза њега, али у срцу остаје исти несмотрени алфа мушкарац,...
 • Борновиот идентитет (2002)

  image
  Прича почиње спасавањем дављеника кога проналазе италијански рибари. Скоро мртав и са знацима амнезије, он у леѓима носи метке, а испод коже на бедру скривен је...
 • Борновата надмоќност (2004)

  image
  Вториот дел од трилогијата за Борн со Мет Дилон во главната улога како поранешен убиец на ЦИА.
 • Последна задача (2007)

  image
  Пензионисаног снајперисту мучи чињеница што није успео да уништи једног од најозлоглашенијих светских терориста. Али бивши послодавци сада желе да довш¡и посао у...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.