poster

Индиски зачин на француски начин

The Hundred-Foot Journey (2014)

Драма, Комедија | САД, Индија, Обединетите Арапски Емирати
Режисер: Lasse Hallström
CineStar Prem. 1 | 31.7.24 | 17:50

рејтинг: 7.3/10
Оценка на корисникот: 8.4/10
(43 гласови)

Содржина

Филмот е во продукција на познатите Стивен Спилберг и Опра Винфри. Кога семејство од Индија ќе пристигне во Франција и ќе отвори „ресторанче“ спроти славниот француски ресторан на чие чело е брилијантната госпоѓа Малори (Хелен Мирен), ќе дојде до присилно мешање на сосема различни култури - но и рецепти и зачини.
„Индиски зачин на француски начин“ е снимен според истоимениот бестселер, а во главна улога настапува оскаровката Хелен Мирен!

Слики

Индиски зачин на француски начинИндиски зачин на француски начинИндиски зачин на француски начинИндиски зачин на француски начинИндиски зачин на француски начинИндиски зачин на француски начинИндиски зачин на француски начинИндиски зачин на француски начинИндиски зачин на француски начинИндиски зачин на француски начинИндиски зачин на француски начинИндиски зачин на француски начинИндиски зачин на француски начинИндиски зачин на француски начинИндиски зачин на француски начин

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Дневникот на румот (2011)

  image
  Американскиот новинар Пол Кемп ќе допатува во Порто Рико во потрага по добри статии, меѓутоа ќе мора добро да се потруди да најде рамнотежа меѓу локалната култура...
 • Дечковците не се важни (1995)

  image
  Робин и Џејн се возат заедно од Њујорк до Лос Анџелес. Одат кај пријателка во Питсбург и ја земаат со нив на запад. Трите стануваат блиски пријателки.
 • Очинство (2021)

  image
  Кевин Харт у дирљивој истинитој причи глуми оца који је уједно и удовац који се носи са сумњама, страховима, болом у срцу и прљавим пеленама док креќе сам...
 • Време ваших живота (1948)

  image
  Радња филма је смештена у бар на обали Сан Франциска где долазе гости различитог профила. Неки су у потрази за послом, а неки само желе ту да проведу своје време.
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.