рејтинг: 5.8/10
Оценка на корисникот: 7.88/10
(16 гласови)

СОДРЖИНА

Себичниот и пргав агент за недвижнини Орен Литл (Мајкл Даглас) не е омилен, но токму тоа и му одговара. Тој само сака да продаде уште една, последна куќа, па да се пензионира и да ужива во мирот и тишината. Животот му се менува кога ненадејно ќе се појави неговиот отуѓен син Лук (Скот Шепард) и ќе го замоли привремено да се грижи за неговата деветгодишна ќерка Сара, за која Орен не ни знаел дека постои. Иако со негодување, Орен се согласува, но наскоро грижата за девојчето ја препушта на неговата сосетка Лиа (Дајан Китон), неуспешна пејачка која секој свој настап го уништува зборувајќи за нејзиниот покоен сопруг... Возбудлива комедија која успешно го комбинира хуморот со романтика.

Слики

Така оди тоаТака оди тоаТака оди тоаТака оди тоаТака оди тоаТака оди тоаТака оди тоаТака оди тоаТака оди тоаТака оди тоаТака оди тоаТака оди тоаТака оди тоаТака оди тоаТака оди тоаТака оди тоаТака оди тоаТака оди тоаТака оди тоаТака оди тоаТака оди тоаТака оди тоа

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Шпански пансион (2002)

  image
  Поради понудената работа, 20-годишниот студент по економија Ксавие станува дел од европска програма за размена на студенти, а целта е да научи шпански. Ветувајќи...
 • Во земјата на жените (2007)

  image
  Писк Картер Веб тукушто го оставила девојката за која мислел дека е неговата вистинска љубов. Картер одлучува да се повлече во еден мал град во Мичиген каде што...
 • Тешка болест (2017)

  image
  Ова љубавна прича говори о комичару пакистанског порекла Кумаилу који се упознаје са студенткињом Емили приликом једног од његових комичарских наступа. Иако су...
 • Прича о Венделу Бејкеру (2005)

  image
  Овај филм настао је као резултат сарадње браќе Вилсон: Овена, Лука и Ендруа. Вендел Бејкер је ситан криминалац, коме се дешава да награбуси због свог меког срца....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.