рејтинг: 6.7/10
Оценка на корисникот: 8.5/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Главна јунакиња је баба Стојанка која у својим шездесетим годинама замени градски живот са сеоским. Баба Стојанка живи у свом родном селу у јужном Банату, где одгаја своје унуке, четрнаестогодишњу Софију и осмогодишњег Стевана, чији су родитељи отишли у иностранство због новчаних проблема. Са ќерком која је давно отишла у Америку, баба Стојанка нема никакав контакт и због тога пати. Иако је Стојанка роѓена на селу, навикавши се на градски живот, никако не успева да се уклопи у типичан сеоски миље. У слабој финансијској ситуацији, без помоќи сина и снаје који не шаљу паре, баба Стојанка пролази кроз низ трагикомичних ситуација. На све начине покушава да заради паре како би купила унуцима потребне ствари и обезбедила им што угодније детињство. Ова прича прати борбу једне баке са суровом данашњицом и притисцима друштва.

Слики

Козје ушиКозје ушиКозје ушиКозје ушиКозје ушиКозје ушиКозје ушиКозје ушиКозје ушиКозје ушиКозје ушиКозје уши

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Љубов, венчавки и други катастрофи (2020)

  петок
  image
  Повеќеслојна романтична комедија за луѓе кои работат на свадби за да создадат совршен ден за вљубениот пар – додека нивните врски се чудни, луди и далеку од...
 • Пиратско рокенрол радио (2009)

  петок
  image
  Вистинита приказна за одметната дружина радио диџеи кои ја освоија Британија во 1960-те со пуштање рок и поп музика од еден брод, спротивставувајќи ѝ се на...
 • Јуниор (1994)

  петок
  image
  Машки научник се согласува да биде заморче во истражување на плодност.
 • Глумици (2007)

  петок
  image
  Марцелина е акторка. Таа има четириесет години, осамена е и без деца. Започнува со подготовките до спектаклот "Еден месец во земјата" од Тургенев. Уметнички...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.