рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 8.56/10
(90 гласови)

СОДРЖИНА

Овен Вилсон и Џенифер Анистон играат во филм со кучиња, „Марли и јас“, приказна за еден пар кој се втурнува во авантурата на бракот, кариерата, семејството и најлошото куче на светот. Барем така тазе женетиот писател, Џон го опишува својот русокос лабрадор, Марли, кога го зема кутрето дома и дознава дека тоа има неверојатна способност да јаде и/или уништува речиси сѐ. Како што минуваат годините, Џон и неговата сопруга, Џенифер, размислуваат да имаат деца и да се селат низ земјата, додека Марли пораснува во смешно, диво и сосема нескротливо куче-придружник од 35 килограми -- како и еден од најбитните луѓе во семејството. „Марли и јас“ се заснова врз бестселер автобиографијата на колумнистот Џон Гроган.

Слики

Марли и јасFoto: RTLFoto: RTLМарли и јасFoto: RTLFoto: RTLFoto: RTLFoto: RTLFoto: RTLМарли и јасМарли и јасМарли и јасFoto: RTLМарли и јасМарли и јасМарли и јасМарли и јас

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Бах и Брокула (1986)

  image
  Единствената опсесија на Џонатан е музиката на Бах. Последното што му требаше е долго изгубената внука, барем мислење така пред да дојде 11-годишната Фени со...
 • Хлор (2013)

  image
  Семејство од предградието се обидува да го сочува животот на висока нога во претерано материјалистичкото друштво Нова Англија. Кога климактеричната сопруга ќе го...
 • To the Beat!: Back 2 School (2020)

  image
  Competition becomes fierce in the sequel to the hit teen comedy To The Beat as twins Mackie and Mia plus their arch rival and former neighbor Avery, along with...
 • Малишан (1921)

  image
  Малишан је филм Чарлија Чаплина а из 1921. у ком се Џеки Куган појављује као његов усвојени син. Филм је постигао велики успех и био други најуспјешнији филм...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.