СОДРЖИНА

Овен Вилсон и Џенифер Анистон играат во филм со кучиња, „Марли и јас“, приказна за еден пар кој се втурнува во авантурата на бракот, кариерата, семејството и најлошото куче на светот. Барем така тазе женетиот писател, Џон го опишува својот русокос лабрадор, Марли, кога го зема кутрето дома и дознава дека тоа има неверојатна способност да јаде и/или уништува речиси сѐ. Како што минуваат годините, Џон и неговата сопруга, Џенифер, размислуваат да имаат деца и да се селат низ земјата, додека Марли пораснува во смешно, диво и сосема нескротливо куче-придружник од 35 килограми -- како и еден од најбитните луѓе во семејството. „Марли и јас“ се заснова врз бестселер автобиографијата на колумнистот Џон Гроган.

Слики

Марли и јасМарли и јасМарли и јасМарли и јасМарли и јасМарли и јасМарли и јасМарли и јасМарли и јасМарли и јасМарли и јасМарли и јасМарли и јасМарли и јасМарли и јасМарли и јасМарли и јасМарли и јасМарли и јасМарли и јас

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Прстофат љубов (2017)

  денес
  image
  Млада жена постаје помоќни кувар у ресторану. Власница жели да повеќа углед ресторана представљајуќи рецепте помоќника као своје. Главни кувар постаје савезник...
 • Измамник (2010)

  денес
  image
  Измамникот Еди Саливен ќе падне во големи долгови, па ќе реши да смисли план да заработи пари. Ќе го запознае Волтер, кој собира пари за сиропиталиште и ќе го...
 • Блебетало (2018)

  денес
  image
  Кад клинац добрица стави мистериозне ВР наочаре, изгуби могуќност да размишља у себи и све мисли изговара наглас!
 • Без длаке на језику (2018)

  денес
  image
  Паз има наизглед савршен живот. Има посао, партнера, пријатељице... али нешто недостаје. Осеќа се узнемирено и исцрпљено, и има нешто што не функционише. Очајна,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.