рејтинг: 6.4/10
Оценка на корисникот: 8.22/10
(9 гласови)

СОДРЖИНА

Еден њујорчанец патува во Париз за да продаде скап стан што го наследил од својот покоен татко. Сепак, кога пристигнува, наидува на моменталните станари, една енергична постара жена и нејзината ќерка која има опасен јазик.
Њујорчанецот Матијас (Кевин Клајн) патува во Париз откако дознава дека наследил еден голем стан од својот отуѓен татко. Матијас се надева дека новиот имот ќе го претвори во пари и ќе се врати дома, но планот му наидува на пречки кога открива дека старата Матилда (Меги Смит) и нејзината ќерка (Кристин Скот Томас) живеат во станот и не сакаат, ниту има правна основа, да си заминат. Тој дознава дека станот во согласност со вековната француска традиција не може да се врати во негово владение сѐ додека моменталните станари не починат. Додека се обидува да го продаде својот договор, па дури и со користење на уцена, со цел да профитира од лошата зделка, Матијас дознава многу повеќе за Матилда и за својот татко.

Слики

Мојата стара госпоѓаМојата стара госпоѓаМојата стара госпоѓаМојата стара госпоѓаМојата стара госпоѓаМојата стара госпоѓаМојата стара госпоѓаМојата стара госпоѓаМојата стара госпоѓаМојата стара госпоѓаМојата стара госпоѓаМојата стара госпоѓа

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Свадбата на Џени (2015)

  image
  Џени Фарел не се срами од својата хомосексуалност, освен пред своето семејство. Кога конечно решава да се скраси и да основа семејство со жена за која нејзиното...
 • Самец (2009)

  image
  Приказна за Бен Калмен, 50-годишник од Њујорк и поранешен успешен продавач на автомобили, кој го уништува својот бизнис поради лоши одлуки... Бен старее: има...
 • Романтичари (2010)

  image
  Свадбените ѕвона собираат група стари пријатели, но и стари ривали. Лајла и Том се запознале за прв пат на факултет и станале блиски пријатели. Шест години по...
 • Ема (1996)

  image
  Во рурална Англија од 1800-тите, на една млада стројничка ѝ тргаат наопаку работите откако ќе ѝ најде маж на една жена.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.