рејтинг: 7.5/10
Оценка на корисникот: 8.3/10
(7 гласови)

СОДРЖИНА

Американка со кинеско потекло се враќа во Кина каде што нејзината сакана баба заболува од рак. Били се мачи со одлуката на нејзиното семејство да не ѝ кажува на баба ѝ за болеста додека се подготвуваат за лажна венчавка.
Во оваа забавна и ведра приказна заснована врз вистинскиот живот, Американката со кинеско потекло, Били (Аквафина), неволно се враќа во Чангчун за да дознае дека сите одлучиле да ја кријат вистината од Наи-Наи иако целото семејство знае дека нејзината сакана баба има само уште неколку недели живот. За да ја направат среќна, тие приредуваат итна лажна свадба, обединувајќи ги членовите на семејството кои се раштркани во новите домови во странство. Додека Били се справува со проблематичните семејни очекувања и однесувања, таа открива дека има многу причини за славење: шанса одново да ја открие земјата што ја напуштила како дете, чудесниот дух на баба ѝ, како и врските што ги спојуваат кога многу работи се недоискажани.

Слики

ЗбогувањеЗбогувањеЗбогувањеЗбогувањеЗбогувањеЗбогувањеЗбогувањеЗбогувањеЗбогување

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Четворицата (2018)

  image
  За време на еден неделен појадок, два пара се принудени да се соочат со прашања за љубовта, пријателството и бракот. Патем се откриваат неколку тајни, а навидум...
 • Дневникот на румот (2011)

  image
  Американскиот новинар Пол Кемп ќе допатува во Порто Рико во потрага по добри статии, меѓутоа ќе мора добро да се потруди да најде рамнотежа меѓу локалната култура...
 • Возрасна (2011)

  image
  Наскоро по својот развод Мавис, поранешна матурска кралица, која станала романсиерка, се враќа во својот дом во мал град во Минесота за романса со поранешното...
 • Виша сила (2014)

  image
  Шведско семејство патува на француските Алпи за да ужива во неколкудневното скијање. За време на ручек во планинскиот ресторан, лавина ќе предизвика хаос.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.