СОДРЖИНА

Американка со кинеско потекло се враќа во Кина каде што нејзината сакана баба заболува од рак. Били се мачи со одлуката на нејзиното семејство да не ѝ кажува на баба ѝ за болеста додека се подготвуваат за лажна венчавка.
Во оваа забавна и ведра приказна заснована врз вистинскиот живот, Американката со кинеско потекло, Били (Аквафина), неволно се враќа во Чангчун за да дознае дека сите одлучиле да ја кријат вистината од Наи-Наи иако целото семејство знае дека нејзината сакана баба има само уште неколку недели живот. За да ја направат среќна, тие приредуваат итна лажна свадба, обединувајќи ги членовите на семејството кои се раштркани во новите домови во странство. Додека Били се справува со проблематичните семејни очекувања и однесувања, таа открива дека има многу причини за славење: шанса одново да ја открие земјата што ја напуштила како дете, чудесниот дух на баба ѝ, како и врските што ги спојуваат кога многу работи се недоискажани.

Слики

ЗбогувањеЗбогувањеЗбогувањеЗбогувањеЗбогувањеЗбогувањеЗбогувањеЗбогувањеЗбогување

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Замена (2020)

  сабота
  image
  Кога Дани и Лудвиг се среќаваат во забавен парк, тие едвај им веруваат на своите очи; не само што изгледаат слично, тие се и на иста возраст. Инаку, нивните...
 • Господин Батињол (2002)

  сабота
  image
  Година 1942, десјтвото е во окупираниот Париз. Едмонд Батињол, продавач незаинтересиран за политика, живее со својата жена и ќерка во малечок стан веднаш до...
 • Гуча! (2006)

  сабота
  image
  Тинејџерка Јулијана, ќерка највеќег белог трубача у земљи - Сачма Трандафиловиќа, заљубљена је у свог вршњака Ромеа, перспективног трубача из циганског оркестра...
 • Готово савршено мјесто (2016)

  сабота
  image
  Пиетрамеззана, мјесташце високо у планинама јужне Италије, изгледа као прави град духова. Веќина младих је отишла и ондје сад још живи само неколицина бивших...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.