рејтинг: 7.2/10
Оценка на корисникот: 8.85/10
(47 гласови)

СОДРЖИНА

Во 1959 година таинствената Виен (Жулиет Бинош) се преселува со нејзината мала ќерка во еден мирен, старомоден француски град каде што отвора продавница за чоколада што предизвикува потрес во ригидниот морал на заедницата.
Никој не можел да го замисли влијанието што ќе го има Виен (Жулиет Бинош) по нејзиното пристигнување во мирниот старомоден француски град. Во нејзината необична продавница за чоколада, таа создава прекрасни слатки што речиси на волшебен начин ги тера жителите да паднат во искушение да доживеат среќа. Кога згодниот ирски Ром по име Ру (Џони Деп) пристигнува во градот, Виен конечно успева да ги препознае сопствените желби.

Слики

ЧоколадаMiramaxMiramaxMiramaxMiramaxMiramaxMiramaxЧоколадаЧоколадаЧоколадаЧоколадаЧоколадаЧоколадаЧоколадаЧоколадаЧоколадаЧоколадаЧоколадаЧоколадаЧоколадаЧоколадаЧоколадаЧоколадаЧоколада

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Случајна дела насиља (2019)

  понеделник
  image
  Које су стварне последице када живот почне да опонаша уметност? Творац стрипова Тод Вокли, његова супруга Кети, асистенткиња Аурора и најбољи пријатељ, власник...
 • ПОКРИТИЕ (2007)

  понеделник
  image
  Кога Рајан Чемберс е убиен на Нова Година, главна сомнителна е Валери Мас, чиј живот се превртел наопаку кога дознала за двојниот живот на нејзиниот сопруг....
 • Опчињен (2017)

  понеделник
  image
  An injured Union deserter finds refuge at an all-female Southern boarding school during the Civil War. Soon, sexual tensions lead to dangerous rivalries as the...
 • Сосема лично (2009)

  понеделник
  image
  Валтер ја загуби сестра си, Линда го загуби сопругот а две семејства се уништени. Секој од нив бара начин да се справи со болката на патот меѓу загубата и љубовта...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.