Chuck Riley

actor

Роденден: 1940

Умре: 2007

Глас:

 1. ...
  Self - Announcer

Наратор:

 1. 1. Кум (1972), филм
 2. 2. И Ти (1982), филм
 3. 6. Поштар (1994), филм
 4. 7. Никсон (1995), филм
 5. 8. Титаник (1997), филм
 6. 9. Ронин (1998), филм

Актерот:

 1. ...
  Self - Sub-Announcer

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.