poster

Последна шанса за љубов

Last Chance Harvey (2008)

Режисер: Joel Hopkins

рејтинг: 6.6/10
Оценка на корисникот: 7.52/10
(25 гласови)

СОДРЖИНА

Во Лондон, на свадбата на ќерка му, романтичниот дух на еден изнемоштен човек повторно е разгорен од нова жена во неговиот живот.
Њујорчанецот Харви Шајн е на раб да ја изгуби и онака бескорисната работа како писател на џинглови. Шефот го предупредува дека има уште една шанса да даде некакви резултати, по што Харви оди на викенд во Лондон, да присуствува на свадбата на ќерка му, но ветува дека ќе се врати во понеделник наутро за важен состанок - инаку ја губи работата. Кога Харви пристигнува во Лондон, дознава дека ќерка му избрала нејзиниот притатко да ја води до олтарот, наместо тој. Обидувајќи се најдобро што може да скрие дека е уништен од тоа, ја напушта свадбата пред приемот, со надеж дека ќе стигне до аеродромот навреме, но сепак го пропушта авионот. Му се јавува на шефот да објасни, но тој веднаш го отпушта. Давејќи ја тагата во барот на аеродромот, Харви почнува разговор со Кејт, малку напната, 40-годишна работничка во Државниот завод за статистика. Харви успева да допре до Кејт, чиј живот е ограничен на работата, со повремени слепи состаноци и бескрајни телефонски повици од нејзината здодевна мајка, а нејзините интелигенција и сочувство потпалуваат нова енергија во него.

Слики

Последна шанса за љубовПоследна шанса за љубовПоследна шанса за љубовПоследна шанса за љубовПоследна шанса за љубовПоследна шанса за љубовПоследна шанса за љубовПоследна шанса за љубовПоследна шанса за љубовПоследна шанса за љубовПоследна шанса за љубовПоследна шанса за љубовПоследна шанса за љубов

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • За среќу је потребно троје (1985)

  image
  Остварење Рајка Грлиќа из 1985. године, у коме главне улоге тумаче Мики Манојловиќ и Мира Фурлан. Филм прати човека који из очаја покуша да опљачка банку...
 • Божиќно спашавање музеја (2017)

  image
  Ратна удовица и рањени војник одлучују заједничким снагама организирати божиќну хуманитарну приредбу да би спасили градски војни музеј.
 • Животна прекретница (1977)

  image
  Мелодрама. Деедее Родгерс (С. МацЛаине) и њезин супруг Wаyне (Т. Скерритт) бивши су балетани који су умјесто каријера одабрали обитељски живот. Једнога дана у...
 • Hije që mbeten pas (1985)

  image
  Agron and Marjeta are living a happy engagement until the day when in a trial prosecuted by Agron two people accused of theft reveal facts that implicate...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.