poster

Ана Карењина

Anna Karenina (1997)

драма, романса | САД, Руската Федерација
Режисер: Bernard Rose

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 6.5/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Филмска екранизација истоименог чувеног класика светске књижевности писца Лава Николајевича Толстоја.

Ана је млада и елегантна жена г. Карењина који је богат и стар. Упозна згодног грофа Вронског. Заљубе се и он доѓе у Санкт Петербург да буде с њом. Заједно су веома среќни. Леп су пар, али ускоро њихову среќу помуте притисци друштва. Ана моли г. Карењина да јој да развод, али он жели да задржи мајку свог детета у близини. Ана има дете и с Вронским. Сукоб њене пожуде и болне стварности воде је до депресије и суицидалних мисли.

Слики

Ана Карењина

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Та лака ноќ (2017)

  четврток
  image
  Славни сценарист Ралпх сада је седамдесетогодишњак и смртно је болестан. Жеља му је да достојанствено умре, а прије тога да се помири са сином Мицхаелом. К томе...
 • Мојата Зои (2019)

  четврток
  image
  Изабела е разведена мајка која го дели старателството врз ќерка ѝ Зои со својот бивш маж. Кога трагедија го погодува семејството, Изабела, врвна научничка, ги...
 • Калуѓерката (2013)

  четврток
  image
  Во Франција од 18 век, 16-годишната Сузана од страна на своето семејство е присилена против својата волја да оди во манастир. Таму таа се соочува со свет на кој...
 • Диви корени (2021)

  четврток
  image
  Татко и ќерка одат на патување на откривање и простување. Кога Ники дознава дека татко ѝ е во градот откако е пуштен од затвор, таа не ја послушува баба ѝ и тајно...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.