рејтинг: 6.4/10
Оценка на корисникот: 8.3/10
(6 гласови)

Содржина

Годината е 1936. На англискиот престол е Едвард 3 (С. Ц. Мур). Тој се вљубува во Волис Симпсон (Џ. Ричардсон), Американка која зад себе има два пропаднати брака. За да се ожени со неа, одлучува да абдицира. Ова е вистинска приказна која предизвикала скандал во дел од светот.

Слики

Волис и ЕдвардВолис и ЕдвардВолис и ЕдвардВолис и Едвард

Прегледи


Нема Прегледи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.